×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403  .::.   برابر با : Wednesday 24 April 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25392 خبر
با این نوع مدیریت اقتصاد استان رونق نمی گیرد

به گزارش همنوا، مالک رحمتی در جلسه ستاد خدمات سفر استان، اظهار کرد: جمع آوری اطلاعات گردشگران ورودی به استان در نوروز امسال باید به گونه ای باشد که برای سال بعد بتوان با استفاده از آن در راستای افزایش گردشگران برنامه ریزی کرد.
وی بر ضرورت افزایش ظرفیت جابجایی ناوگان ریلی و اتوبوس مسافری استان در ایام تعطیلات در مقایسه با سایر مواقع سال تاکید کرد.
رحمتی اضافه کرد: نباید مدیر وضعیت موجود بود، زیرا با این نوع مدیریت، گردشگری و اقتصاد گردشگری استان رونق نمی گیرد.
وی تاکید کرد: مدیری که تحرک نداشته باشد و برنامه ریزی اش در ایام تعطیل و غیرتعطیل تفاوت نکند، از نظر ما عملکرد قابل قبولی ندارد.
وی با بیان اینکه باید برای برون رفت از این وضعیت همه دست به دست هم دهیم، افزود: تدبیری اتخاذ شود که هیچ مرکز پزشکی و بیمارستانی آذربایجان شرقی در تعطیلات سال نو بدون پزشک نباشد.
وی با اشاره به اینکه باید بتوانیم با بسیج همه امکانات، خدمات شایسته ای به گردشگران و مسافران نوروزی بدهیم، ادامه داد: برنامه ریزی مناسب اولین شرط تحقق این مهم است که میزان انجام آن در دستگاه های مختلف متفاوت است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه امیدوارم در چند روز باقی مانده، برنامه ریزی ها برای مواجهه با مسافران نوروزی انسجام بیشتری یابد، بیان کرد: اجرای خوب و عملیاتی کردن برنامه ها از شروط موفقیت در ارایه خدمات بهتر به گردشگران نوروزی است.
وی تاکید کرد: در این راستا هر دستگاه و سازمانی باید سازوکار نظارت هوشمند بر عملکرد کارکنانش در طول تعطیلات را داشته باشد.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن، فرصتی است که با استفاده از آن هم می توان برنامه های مناسب فرهنگی اجرا کرد و هم با بی تفاوتی و بی برنامگی می توان آن را به تهدید تبدیل کرد.
وی اضافه کرد: در این ایام مبارک همه دستگاه ها به ویژه شهرداری و هلال احمر باید نسبت به برگزاری سفره های افطاری ساده و برنامه های فرهنگی بعد از افطار اهتمام کنند.
رحمتی یادآوری کرد: در این ایام همه دست به دست هم دهند تا فضای غالب حاکم بر شهرها و روستاهای آذربایجان شرقی، فضای قرآنی و فرهنگی باشد.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری باید برای نشاط عمومی بعد از افطار در شهر برنامه ریزی کند، تشریح کرد: تعداد استراحتگاه های بین راهی و داخل شهری نیز در این ایام افزایش یابد و باید با اجرای برنامه های ساده فرهنگی و استفاده از ظرفیت موکب ها، به ارتقای سطح خدمات به گردشگران کمک کرد.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: افزایش دوربین های کنترل سرعت، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی کافی، احداث نقاط حادثه خیز و ایجاد ایستگاه های صلواتی به عنوان راهکارهای کاهش تصادفات رانندگی در تعطیلات سال نو باید مورد توجه باشد.
وی تاکید کرد: مدیران کل، اطلاع رسانی در تعطیلات سال نو را در اولویت قرار دهند و از ظرفیت فضای مجازی در این زمینه نهایت استفاده صورت گیرد.
وی افزود: کارهای فرهنگی و هنری فاخر با استفاده از ظرفیت فعالان فرهنگی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در تعطیلات نوروزی نیز مورد توجه مضاعف قرار گیرد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.