یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

اردیبهشت ۱۹ام, ۱۳۹۵

کد خبر : 84866

تبریز در بین ۱۰ شهر گردشگرپذیر ایران قرار ندارد

<span id="ctl04_ctl01_lblFullText">رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: متاسفانه تبریز در بین 10 شهر گردشگر پذیر کشور قرار ندارد و این مسئله بسیار تلخی است.</span>

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: متاسفانه تبریز در بین 10 شهر گردشگر پذیر کشور قرار ندارد و این مسئله بسیار تلخی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هم نوا به نقل از  روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، فریدون بابایی اقدم در سخنرانی پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تبریز گفت: تبریز در سال ۲۰۱۸ پایتخت گردشگری جهان اسلام است و گردشگری و توریسم به عنوان فعالیتی است که حداقل یک روز و حداکثر یک سال با هدف اوقات فراغت انجام گیرد.
او با ارائه آمار صنعت توریسم در جهان تصریح کرد:  فرانسه با ۸۳ میلیون گردشگر سالانه بیشترین تعداد جذب گردشگر را دارا می باشد.
بابایی اقدم در خصوص میزان درآمد حاصل از گردشگری تاکید کرد: آمریکا در حوزه کسب درآمد از این صنعت با  ۱۷۷ میلیارد در رتبه اول  و ترکیه نیز با ۳۰ میلیارد در رتبه دهم قرار دارد.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: با وجود اینکه ایران  رتبه دهم جاذبه های باستانی در جهان را دارد و همچنین رتبه پنجم در جاذبه های طبیعی را به خود اختصاص داده، اما در طول سال تنها  شش میلیون گردشگر را توانسته است جذب کند، این در حالی است که تنها شهر استانبول ۱۲ میلیون گردشگر در سال دارد، این آمار نشانگر ضعف ما در این حوزه است.
بابایی اقدم با ارائه آمار جذب گردشگر در بین شهرهای مختلف کشور تاکید کرد: متاسفانه تبریز در بین ۱۰ شهر گردشگر پذیر ایران قرار ندارد و با توجه به فرصت باقی مانده تا 2018 لزوم دقت در این حوزه را آشکار می سازد.
وی افزود: شرایط ناامید کننده ای درباره گردشگری در تبریز وجود دارد و مسائل ورودی های شهر، نمای شهر، فضای سبز، آسفالت، کف سازی، سدمعبر و حاشیه نشینی از جمله این مسائل است.
او نبود نما با ضوابط مشخص در شهر تبریز را یکی از معظلات اساسی دانست و تاکید کرد: تمام این مسائل عمدتا در مرکز شهر به وجود می آید که مسیر حرکت گردشگران خواهد بود.
بابایی اقدم تاکید کرد: در بحث فضای سبز و مبلمان شهری تعریف واحدی وجود ندارد و همین مسئله باعث ایجاد آشفتگی شده است.
این عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه فرصت زیادی تا سال 2018 نمانده ولی کارگروه های ویژه برای پیگیری کارها می توان تشکیل داد پیشنهاد داد در شورای شهر  کارگروه های ویژه ورودی های شهر، فضای سبز، مبلمان شهری، تابلوهای شهری، فضای مجازی، مناسب سازی تقاطع های شهری، ساماندهی ترافیک،  تقاطع شهری، زیباسازی بافت های شهری، نورپردازی، نمای شهری و فضای مجازی تشکیل دهیم تا نقایص موجود را بررسی و نسبت به رفع آنها اقدام نمایند.

برچسب‌ها, ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار