چهارشنبه ۲۵ام مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17th October 2018

آبان ۱۰ام, ۱۳۹۴

کد خبر : 66839

مودم‌های غیراستاندارد ضریب امنیتی پایینی دارند/ امکان ورود ویروس و کرم‌های مخرب

<div class="nwstxttoppane">
<div class="nwstxtnewsinfo">
<div class="nwstxtinfotitle" style="text-align: justify;">مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی به مردم توصیه کرد، برای خرید مودم به مراکز و فروشگاه‌های رسمی مراجعه کنند چرا که مودم‌های غیراستاندارد ضریب امنیتی پائینی داشته و امکان ورود ویروس و کرم‌های مخرب را فراهم می‌کنند.</div>
</div>
<div class="nwstxtpic" style="text-align: justify;"></div>
</div>
&nbsp;
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی به مردم توصیه کرد، برای خرید مودم به مراکز و فروشگاه‌های رسمی مراجعه کنند چرا که مودم‌های غیراستاندارد ضریب امنیتی پائینی داشته و امکان ورود ویروس و کرم‌های مخرب را فراهم می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هم نوا به نقل از فارس، بهمن حسین‌زاده  در همایش سراسری نقش پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد با اشاره به تعریف پدافند غیرعامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که به جنگ افزار فیزیکی نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات جلوگیری کرد یا میزان این خسارات را به حداقل رساند.

وی ادامه داد: در حوزه پدافند سایبری آذربایجان‌شرقی همواره جزو استان‌های برتر کشوری بوده و با اقداماتی موجب بازدارندگی پیشگیری، ممانعت از انجام، تشخیص به موقع، مقابله موثر و بازدارنده با تهاجم‌های سایبری شده‌ایم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه افزایش توان پدافند سایبری یکی از اولویت‌های استانی است و در سند تدبیر توسعه استان توسعه زیرساخت‌ها مورد توجه قرار گرفته است اظهار کرد: ارتقای فضای تبادل اطلاعات در قالب توسعه زیرساخت‌ها لحاظ شده که موجب ارتقای ضریب ایمنی زیرساخت‌های پدافند غیرعامل شده است.

حسین‌زاده در ادامه با تاکید بر اینکه دوره‌های آموزشی توسط  مرکز آپا به تعداد 200 هزار نفر نیز برگزار می‌شود یادآور شد: مرکز آپا آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد فضای سایبری را بر عهده دارد و این مرکز با هدف انجام پژوهش‌های مرتبط با امنیت فضای سایبری در دانشکده‌های مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز راه‌اندازی شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی با اشاره به وضعیت کمیته پدافند غیرعامل در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی افزود: عضویت و شرکت در جلسات کمیته جرایم سایبری به منظور پیشگیری از وقوع جرایم و عضویت و شرکت در جلسات کار گروه انرژی و آب پدافند غیرعامل از جمله اقدامات این اداره کل است.

وی به مردم توصیه کرد، در هنگام خرید مودم از مراکز و فروشگاه‌های رسمی اقدام کنند چرا که مودم‌های غیر استاندارد ضریب امنیتی پائینی داشته و امکان ورود ویروس و کرم‌های مخرب را فراهم می‌کنند.

 

برچسب‌ها, , , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار