چهارشنبه ۲۵ام مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17th October 2018

تیر ۲۳ام, ۱۳۹۴

کد خبر : 48582

1116 واحد تولیدی آذربایجان‌شرقی با 25 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند

<div class="nwstxttoppane">
<div class="nwstxtnewsinfo">
<p class="nwstxtlead" style="text-align: justify;">رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: یک هزار و 116 واحد که 35 درصد واحدهای تولیدی استان را شامل می‌شود با 25 درصد ظرفیت اسمی خود کار می‌کنند.</p>

</div>
<div class="nwstxtpic" style="text-align: justify;"></div>
</div>
&nbsp;

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: یک هزار و 116 واحد که 35 درصد واحدهای تولیدی استان را شامل می‌شود با 25 درصد ظرفیت اسمی خود کار می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هم نوا به نقل از فارس، حسین نجاتی در جلسه ستاد تسهیلات بانکی استان اظهار داشت: در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به آذربایجان‌شرقی بانک مرکزی از طریق بانک‌های متعدد متعهد می‌شود در مجموع 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش صنعت و معدن و بخش‌های تولیدی در اختیار استان قرار دهد.

وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لیست متقاضیان طرح‌های نیمه تمام و متقاضیان سرمایه در گردش را احصاء کرده و به این نتیجه می‌رسد که متقاضیان تسهیلات سرمایه در گردش تعداد یک هزار و 15 واحد بوده و مبلغ 23 هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز آنها است و بانک‌های سپه، تجارت، صادرات، صنعت و معدن، رفاه، ملی، سامان، کشاورزی، توسعه صادرات، اقتصاد نوین و ملت را شامل می‌شود.

نجاتی اظهار داشت: متقاضیان سرمایه ثابت برای طرح‌های ایجادی، توسعه، بازسازی و نوسازی به تعداد 397 واحد بوده که 12 هزار میلیارد ریال و 880 میلیون دلار اعتبار نیاز داشته و شامل بانک‌های سپه، صنعت و معدن، تجارت، رفاه، ملی، ملت، توسعه صادرات، توسعه تعاون، پاسارگاد و بانک سرمایه هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی متذکر شد: تعداد یک هزار و 116 واحد که 35 درصد واحدهای تولیدی استان را شامل می‌شود با ظرفیت حداکثر 25 درصد فعالیت می‌کنند و به 700 میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارند.

وی اضافه کرد: تعداد یک هزار و 114 واحد که 31 درصد واحدهای تولیدی استان را شامل می‌شود با 26 تا 50 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و به 450 میلیارد تومان تسهیلات نیازمند دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه 304 واحد تولیدی استان با 50 تا 75 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و نیاز به تسهیلاتی 200 میلیارد تومانی دارند، اظهار داشت: 843 واحد تولیدی استان هم با بیش از 75 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و به 350 میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارند.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر واحدها با مشکل کمبود نقدینگی، تامین مواد اولیه و فرسودگی ماشین‌آلات مواجه هستند در صورت تخصیص منابع مالی برای تامین سرمایه در گردش و بازسازی خطوط تولیدی می‌توان واحدها را در کمترین زمان به وضعیت مطلوب فعالیت رساند.

 

برچسب‌ها, ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار