سه شنبه ۲۴ام مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16th October 2018

تیر ۱۱ام, ۱۳۹۴

کد خبر : 46915

فیلم ‘رستاخیز’ برای نخستین بار در کشور در تبریز اکران شد

<p id="ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_H1">فیلم سینمایی 'رستاخیز' با محوریت قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برای نخستین بار در کشور در تبریز اکران شد.</p>

فیلم سینمایی ‘رستاخیز’ با محوریت قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برای نخستین بار در کشور در تبریز اکران شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هم نوا به نقل از ایرنا، نخستین اکران ویژه این فیلم برای مسوولان، اهالی رسانه و هنرمندان تبریزی شامگاه چهارشنبه در محل سینما ناجی انجام شد.
نمایش عمومی این فیلم همزمان با سراسر کشور پس از عید سعید فطر در آذربایجان شرقی نیز آغاز خواهد شد.
پس از اکران ‘تقی علی­قلیزاه’ تهیه کننده، ‘فرهاد قایمیان’ بازیگر نقش حر و ‘سید علی قائم مقامی’ مدیر تولید این فیلم به سووالات تماشاگران پاسخ دادند.
رییس حوزه هنری آذربایجان شرقی قبل از اکران فیلم گفت: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و نهضت عاشورا بستری بسیط و عمیق برای هنرمندان است و به اندازه همه تاریخ قابلیت تولید آثار هنری را در خود نهفته دارد.
حسن میلانی افزود: عاشورا اقیانوس عظیمی است که باید تشنگی خود را در راستای اصلاح جامعه با بهره مندی از پیام های این اقیانوس عظیم برطرف کنیم.
وی با اشاره به تهاجم فرهنگی و نرم دشمنان، ادامه داد: می توان با ابزار هنر و سینما که ابزاری نافذ می باشند در قلبها نفوذ کرده و از بروز آسیب های اجتماعی در جامعه جلوگیری کرد.
میلانی از مردم و مسوولان خواست : توجه ویژ­ه­ای به آثار فاخر و ارزشمند سینمایی داشته و حمایت­های مادی و معنوی خود را از این نوع آثار دریغ نکنند.

فیلم نامه ‘رستاخیز’ هفت بار توسط صاحب نظران بازنویسی شد
تهیه کننده فیلم سینمایی ‘رستاخیز’ گفت: فیلم نامه این اثر هفت بار توسط علمای مذهبی، مورخان و هنرمندان خوانده و با توجه به حاشیه نویسی های انجام شده بازنویسی شد.
تقی علی­قلیزاه در این آیین افزود: ساخت این فیلم کار بسیار پرزحمتی بود ولی فضای بسیار خوبی نیز برای ساخت آن حاکم بود.
وی با بیان اینکه این فیلم مبتنی بر تحقیق و ارتباط با روحانیت و مرجعیت ساخته شده، اظهار کرد: از خصوصیات بارز فیلم تهیه آن توسط بخش خصوصی و سرمایه گذاری افراد صاحب نام می باشد و هیچ سرمایه گذار دولتی و شبه دولتی در آن صورت نگرفته است.
علی­قلیزاه گفت: این فیلم توانست بیشترین جوایز سی و دومین جشنواره فیلم فجر را از جمله بهترین موسیقی، کارگردانی، طراحی صحنه، فیلم و بهترین بازیگری را از آن خود کند.
وی اضافه کرد: این فیلم به سه زبان آذری، فرانسه و عربی دوبله شده و به زبان های دیگر نیز دوبله خواهد شد همچنین نسخه ای با زیرنویس انگلیسی از این اثر آماده شده است.
تهیه کننده فیلم سینمایی ‘رستاخیز’ افزود: هنر در تار و پود ایرانیان تنیده شده و ضروری است برای رونق بیشتر سینمای ایران مسوولان نسبت به کنترل بازار سیاه بیش از پیش حساس شده و چاره اندیشی کنند.

قایمیان: من با بازی در فیلم ‘رستاخیز’ ساخته شدم
بازیگر نقش ‘حر’ فیلم سینمایی ‘رستاخیز’ هم گفت: من با بازی در این فیلم سینمایی که با محوریت قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می باشد، ساخته شدم.
فرهاد قایمیان نیز در ادامه این آیین افزود: افتخار بزرگ زندگی من نقش آفرینی در فیلم رستاخیز است.
وی ادامه داد: با حضور در این فیلم به شناخت بسیار بالایی رسیدم و مدیون حضرت سید الشهدا هستم که در این فیلم توانستم حضور یابم.
قایمیان با بیان اینکه من مهربانی را از آن حضرت آموختم، گفت: نهضت امام حسین (ع) محدود به زمان و مکان نیست بلکه جاوید و همیشگی است.
وی اظهار کرد: زمانی که ‘احمدرضا درویش’ کارگردان رستاخیز به من پیشنهاد نقش آفرینی در این فیلم را داد، چهار روز وقت خواستم تا پاسخ دهم و من در چهارمین روز با وضو شروع به خواندن فیلم نامه کردم.
بازیگر نقش حر فیلم سینمایی رستاخیز، افزود: می توان گفت یک حضور ماورایی در این فیلم وجود داشت و تمامی ما را هدایت می کرد.
وی در خصوص آخرین سکانس حضور حر در فیلم، گفت: سکانس بسیار سختی بود و من از کارگردان فیلم خواستم تا ظهر بدون گریم تمرینات انجام شود، بعد از انجام گریم و تمرینات این سکانس در دو برداشت انجام شد.
قایمیان ادامه داد: در برداشت های آخر تمامی افراد در پشت صحنه منقلب شده بودند و اشک می ریختند بطوری که نمی توان حال و هوای آن لحظات را توصیف کرد.

برچسب‌ها, , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار