یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

مهر ۱۴ام, ۱۳۹۳

کد خبر : 401

حذف یوسف کرمی و شوک به ورزش استان

<p>نمایندگان آذربایجان شرقی در بازی های آسیایی اینچئون کره ی جنوبی، تنها موفق به کسب یک مدال طلا شدند.</p>

به گزارش هم نوا به نقل از ایسنا، هفدهمین دوره ی بازی های آسیایی که در سال 2014 در شهر اینچئون کره ی جنوبی به کار خود پایان داد، 21 طلا، 18 نقره و 18 برنز برای کاروان ایران به همراه داشت که از 57 مدال کاروان ایران، یک طلا و دو نقره سهم نمایندگان آذربایجان شرقی شد.

*آذربایجان شرقی با 18 نماینده در کاروان تیم ملی اعزامی به اینچئون

آذربایجان شرقی با 14 ورزشکار، مربی و سرپرست در بازی های آسیایی اینچئون شرکت کرده بود که “مجید بهرامی، میثم قجر، هادی تاجیک و سیدمهدی موسوی” در رشته ی کبدی؛ “مهدی انصاری” در رشته ی شنا؛ “فرزاد باهر ارسباران” در رشته ی شمشیربازی؛ “یوسف کرمی” در رشته ی تکواندو؛  “پرویز هادی و یونس سرمستی” در رشته ی کشتی، “پرویز مردانی” در رشته ی دوچرخه سواری کوهستان؛ “سجاد هاشمی” در رشته ی دوومیدانی؛ “احمد نجفی” در رشته ی تیراندازی و “جواد رضایی و مهرداد صمصامی” در رشته ی هندبال، نمایندگان استان در این دوره از بازی ها بودند و چهار داور به نام های “علیرضا وصالی، اسماء نیک ور، علیرضا موسویان و ابراهیم فیروزی” به ترتیب در رشته های شمشیربازی، قایقرانی، هندبال و والیبال کاروان ایران را به عنوان نمایندگان آذربایجان شرقی همراهی می کردند.

*پیش بینی کسب مدال های رنگارنگ ازسوی نمایندگان استان

در حالی که بنابه پیش بینی های اداره کل ورزش و جوانان استان، ورزشکاران آذربایجان شرقی شانس کسب مدال در رشته های کشتی، شمشیربازی، کبدی، دو و میدانی، تکواندو، هندبال و شنا را داشتند، اما تنها دو مدال تک نفره و یک مدال تیمی حاصل کار استان در این بازی ها شد.

*نقره ی ارسباران، اولین مدال آذربایجان شرقی در اینچئون

اولین مدال آور اهل آذربایجان شرقی کاروان ایران، “فرزاد باهر ارسباران” بود که درقالب تیم ملی شمشیربازی، در فینال مسابقات اسلحه ی سابر، مقابل تیم کره ی جنوبی مغلوب شد و به مدال نقره دست یافت.

*پرویز هادی، دل مردم آذربایجان شرقی را خوشحال کرد

اما “پرویز هادی” آزادکار شایسته آذربایجان شرقی، موفق ترین نماینده ی استان در کاروان ورزشی ایران بود که  در وزن 125 کیلوگرم رقابت های کشتی بازی های آسیایی اینچئون، در دیدار فینال موفق شد “شابانبای” از قزاقستان را با نتیجه ی  شش بر یک از پیش روی بردارد و مدال طلای این رقابت ها را از خود کند.

هادی که اهل شهرستان باسمنج است، دو مدال طلای رقابت های کشتی آزاد آسیا در سال 2013 دهلی نو و 2012 کره جنوبی را در کارنامه دارد و با این مدال، اولین  طلای بازی های آسیایی خود را کسب کرد.

*حذف یوسف کرمی و شوک به ورزش استان

“یوسف کرمی” نماینده ی وزن منفی 87 کیلوگرم و کاپیتان تیم ملی تکواندوی کشورمان از شهر میانه، دارنده ی مدال برنز المپیک، دو مدال طلای بازی های آسیایی و مدال طلای جهان و آسیا، در فینالی زودهنگام با “جسور بایکازوف” از کشور ازبکستان دیدار کرد و با شکست مقابل حریف خود از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

*سجاد هاشمی نیز بخت کسب مدال را از دست داد

تیم چهار در 400 متر ایران به دلیل خطا در مرحله مقدماتی مسابقات این ماده بازی های آسیایی 2014 حذف شد تا “سجاد هاشمی” دونده المپیکی استان از رسیدن به مدال بازماند.

تیم ایران با ترکیب مهدی رحیمی، مهدی زمانی، احسان طهماسبی و سجاد هاشمی به میدان رفت؛ اما به دلیل خطا نتوانست جایگاهی در گروه خود به دست بیاورد.

*کبدی کاران اهل آذربایجان شرقی تیم ملی، مدال نقره کسب کردند

دیگر مدال آوران استان در این رقابت ها، نمایندگان آذربایجان شرقی در تیم ملی کبدی بودند که با شکست در فینال رقابت های این رشته مقابل هند، مدال نقره ی بازی های آسیایی را به گردان آویختند.

*برآورده نشدن انتظارات مردم آذربایجان شرقی!

این سه مدال، در حالی برای ورزشکاران استان حاصل شد که مردم آذربایجان شرقی، انتظار کسب مدال از سوی یوسف کرمی و سجاد هاشمی را نیز در رشته های تکواندو و دوومیدانی داشتند که کرمی با شکست در بازی اول و هاشمی به دلیل خطای تیمی در دور اول، از گردونه ی مسابقات کنار رفتند و وداع تلخی با اینچئون داشتند.

*خداحافظی تکواندوکار استان از تیم ملی

البته یوسف کرمی، که همیشه نماینده ی شایسته ای برای آذربایجان شرقی بود، با از دست دادن مدال بازی های آسیایی 2014، از تیم ملی خداحافظی کرد تا علاوه بر سه مدال، خداحافظی کرمی نیز از نتایج ورزشکاران استان در اینچئون باشد.

* چشم انتظار نتایج 19 ورزشکار استان در بازی های پارآسیایی

حال باید منتظر ماند و دید که 19 نماینده ی آذربایجان شرقی در دومین دوره ی بازی های پارآسیایی 2014، که از 26 مهر تا دوم آبان ماه سال 93، به مدت هفت روز برگزار می شود، چه نتایجی برای استان کسب می کنند.

گفتنی است “اسماعیل حسین پور چراغلو” در رشته ی بسکتبال با ویلچر؛ “حسین ممی پور، محمد رضا یعقوبی، علی کشفیا (سرپرست) و رضا کوجواری (مربی)” در رشته ی تنیس با ویلچر؛ “الناز عونی” در رشته ی تیراندازی”؛ “جلال خاکزادیه، مرضیه صدقی، سیامک صالح فرجزاده، محمدعلی ملک پور، مهدی هاشم زاده، بهمن رضایی (مربی) و فیروز کاظم زاده (مربی)” در رشته ی دوومیدانی؛ “امیر پوررضوی و بهزاد زاد علی اصغر” در رشته ی فوتبال پنج نفره؛ “ابراهیم فیروزی و مرتضی اکرمی” در رشته ی والیبال نشسته (داور)؛ “رقیه نعمتی” در رشته ی والیبال نشسته بانوان، “احمد دلجوان قدرتی (مربی)” در رشته ی وزنه برداری و “حامد اصغریان” در رشته ی شنای نابینایان، نمایندگان آذربایجان شرقی در رقابت های پارآسیایی خواهند بود.

 

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار