پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۸, ۱۳۹۷ / November 19, 2018

ورودهای غیرقانونی بعضی سازمان‌های دولتی باعث قفل شدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز شده است

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه ورودهای غیرقانونی و غیرعالمانه بعضی سازمان‌های دولتی که شاید از سر دلسوزی است باعث قفل شدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز شده است، تاکید کرد: امیدوارم این قفل به دستان توانمند شورا و شهرداری تبریز باز شود.

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه سازمان‌های دولتی در بحث‌ پروژه‌های مشارکتی شهرداری فراتر از اختیارات قانونی عمل می‌کنند، گفت: حمایت‌های دولت‌ از شهرداری زیرسئوال است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هم نوا به نقل از فارس، حبیب شیری‌آذر صبح امروز در بررسی بودجه ۹۴ با تاکید بر اینکه شورا از ارکان تصمیم‌گیری است و من به عنوان نماینده مردم می‌توانم از این سازمان‌ها گزارش بگیرم، گفت: اما این سازمان‌ها نمی‌توانند در بحث‌های شورا وارد شوند.

شیری‌آذر گفت: من در این مورد نسبت به شهردار تبریز و هیئت رئیسه شورا انتقاد دارم که به این رفتارها واکنش نداده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ورودهای غیرقانونی و غیرعالمانه بعضی سازمان‌های دولتی که شاید از سر دلسوزی است باعث قفل شدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز شده است، تاکید کرد: امیدوارم این قفل به دستان توانمند شورا و شهرداری تبریز باز شود.

عضو شورای شهر تبریز در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه شهرداری تبریز در شرایط فعلی رکود، بدون احتساب اوراق مشارکت ۹۰ درصد تحقق بودجه داشته است، گفت: بحث اوراق مشارکت تکلیفی بود که ما به عهده شهرداری گذاشته بودیم ولی تشخیص شهردار این بود که فعلا استفاده از این اوراق توجیه اقتصادی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه در بحث قطار شهری اوراق مشارکت توجیه خواهد داشت چرا که پرداخت نیمی از آن با دولت خواهد بود، گفت: پیشنهاد من این است که بودجه را بدون توجه به وام و اوراق مشارکت ببندیم و اختیار وام و اوراق را به خود شهردار بدهیم تا در صورتی که گشایش در شرایط اقتصادی حاصل شد و استفاده از این ظرفیت‌ها توجیه اقتصادی پیدا کرد، بتواند از آنها استفاده کند.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی و منطقی بودجه پیشنهادی شهرداری تبریز در سال ۹۴ گفت: در شورای سوم ما گاها افزایش ۱۰۰ درصدی در بودجه را تجربه کرده بودیم اما افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی بودجه شهرداری با توجه به شرایط اقتصادی منطقی به نظر می‌رسد.

شیری‌آذر با اشاره به بالارفتن درآمدهای شهرداری از مسیر دارایی گفت: انصافا شهردار تبریز توانسته چند برابر شورای سوم از دارایی پول بگیرد و این مسئله به دلیل توانایی‌های اقتصادی شهردار تبریز است.

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه خودش هم در مورد فروش سهم شهرداری از لاله پارک انتقادهایی داشته است، گفت: وقتی این انتقادها را مطرح کردیم و دیدیم که با مبلغ حاصل از فروش لاله پارک زمین‌های زیادی از پروژه دو کمال خریداری شده توجیه این کار برایمان روشن شد.

عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: به این صورت با کلیت بودجه موافقیم اما در مورد رویکردهای بودجه ۹۴ و خصوصا بودجه فرهنگی حرف داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *