پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۹, ۱۳۹۷ / November 20, 2018

رحمانی: تصمیم های مهم با مشورت اتاق های فکر اتخاذ می شود

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت یکی از برنامه های خود را تشکیل اتاق های فکر برای بخش های مختلف ذکر کرد و گفت: در صورت اخذ رای اعتماد، همه تصمیم های مهم در بخش تولید و بازرگانی با مشورت این اتاق ها گرفته می شود.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، «رضا رحمانی» روز سه شنبه در جمع فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران افزود: من روی ۲ مطلب اهتمام ویژه دارم؛ نخست توجه به انتصاب های جدید – که هفت نفر از همکاران ما بازنشسته می شوند – و دوم تشکیل اتاق های فکر و استفاده از اتاق های فکر موجود است.
وی گفت: شورای گفت و گو یک اتاق فکر است و من به این اتاق فکر اعتقاد دارم؛ در زمان تصویب قانون تشکیل این شورا بسیار امیدوار بودیم که تشکیل آن اثربخش باشد.
رحمانی اظهار داشت: اتاق های فکری برای بخش های «صنعت»، «معدن»، «تجارت»، «صادرات»، «مباحث ارز» و «فناوری و آینده پژوهی» تشکیل خواهم داد و آیین نامه هایی نیز برای این اتاق ها پیش بینی کرده ام.
وی ادامه داد: در شرایط جدید، هیچ کس نمی تواند ادعا کند که می تواند این مشکلات را به تنهایی حل کند؛ حتما هر کس که روی کار بیاید باید به قدرت مردم وصل شود؛ یعنی ما بدون مردم و فعالان بخش خصوصی نمی توانیم مشکلات را برطرف کنیم.
وزیر پیشنهادی صنعت افزود: ما هیچ مشکلی با اینکه روز ملی صادرات باید توسط بخش خصوصی برگزار شود یا اتاق ایران متولی روز صعت باشد نداریم؛ مساله مهم این است که ما در کنار هم گام برداریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت را بکارگیری نیروهای انسانی جوان در انتصاب های جدید ذکر کرد.
وزیر پیشنهادی صنعت در مورد پیمان سپاری ارزی نیز گفت: دولت تاکنون یک رویه داشته است؛ زمانی که با رئیس جمهوری جلسه ای برای این امر داشتیم، این مورد را مطرح کردم؛ باید با یکدیگر بنشینیم و صحبت کنیم زیرا دولت به بازگشت ارزهای صادراتی نیاز دارد اما در عین حال ایجاد مقررات محدودکننده مشکلاتی را ایجاد می کند و از این رو باید در این زمینه به الگویی مناسب دست یابیم.
رحمانی در پایان سخنان خود بر استفاده از نظرات بخش خصوصی تاکید کرد و اظهار داشت: در طبقه دهم وزارتخانه (طبقه ای که دفتر وزیر در آن مستقر است) اتاقی در اختیار اتاق بازرگانی قرار می دهم.
یکی از فعالان اقتصادی در پاسخ به این وعده وزیر پیشنهادی صنعت گفت: عنوان آن اتاق را می توانید «اتاقِ اتاق» بگذارید.
«غلامحسین شافعی» رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در پایان این نشست گفت: «آقای رحمانی از پارلمان بخش خصوصی رای اعتماد گرفت».
به گزارش ایرنا، در جلسه امروز اتاق ایران سه گزینه پیشنهادی وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر کدام به مدت یک ساعت دیدگاهها و برنامه های خود را با فعالان بخش خصوصی در میان گذاشتند.
جلسه رای اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری شامل فرهاد دژپسند برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و محمد اسلامی برای وزارت راه و شهرسازی پنجم آبان در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *