پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۷, ۱۳۹۷ / November 18, 2018

۹۰ درصد هزینه خدمات درمان بستری توسط دولت پرداخت می شود

مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی گفت: 90 درصد هزینه‌های بستری و 70 درصد مراجعه بیمه‌ شدگان به مراکز درمانی برای خدمات سرپایی توسط دولت پرداخت می‌شود.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، وحید مجیدی امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به آغاز هفته بیمه سلامت از ۲۷ مهر ماه خاطرنشان کرد: سازمان بیمه خدمات درمانی طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی از سال ۱۳۹۱ تحت عنوان بیمه سلامت شروع به کار کرد.
وی افزود: توسعه نظام بیمه سلامت یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری و یکی از اهداف دولت بوده و عدالت‌محوری، رفع هم‌پوشانی و ایجاد پزشک خانواده جزو اولویت این سازمان است.
مجیدی با بیان اینکه استان آذربایجان‌‌شرقی دارای ۲۱ شهرستان و ۴۶ بخش با بیش از ۴۵ هزار کیلومتر وسعت است، اعلام کرد: ۲ میلیون و ۱۵۷ هزار بیمه شده تحت پوشش بیمه سلامت در استان وجود دارد که یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیمه شده روستایی و ۶۷ هزار نفر بیمه شده سایر اقشار از جمله خانواده شهدا، جانبازان، دانشجویان، بسیجیان، طلاب و مددجویان هستند.
وی ادامه داد: ۲۰ هزار نفر نیز در استان از خدمات بیمه ایرانیان و ۵۰۰ هزار نفر از بیمه سلامت همگانی استفاده می کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: بیمه نشده‌ای در استان وجود ندارد و بستر برای بیمه شدن به صورت کامل فراهم شده است.
وی با اشاره به اینکه ۲هزار و ۸۰۰ نفر بیمار خاص از جمله بیماری‌های پیوند کلیه، دیالیز و هموفیلی در این استان زیرپوشش بیمه سلامت هستند؛ گفت: بیماران خاص نزدیک به ۷ درصد از هزینه‌های بیمه سلامت را به خود اختصاص می‌دهند به طوریکه در سال گذشته در حدود ۴۵ میلیارد تومان برای بیمه سلامت این بخش از بیمه شده ها هزینه شد.
وی با اشاره به اینکه خدمات بیمه سلامت از طریق دفاتر پیشخوان ارائه می شود، گفت: در حال حاضر در طول ۲۰ دقیقه دفترچه برای بیمه‌شدگان صادر می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به اینکه سال گذشته نزدیک به ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه دارو در استان پرداخت شده است، گفت: این یک سرمایه ملی است و نیازمند اصلاح فرهنگ مصرف دارو هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *