پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۷, ۱۳۹۷ / November 18, 2018

ایجاد وزارت بهداشت و روان در کشور در دستور کار مجلس قرار دارد/ آغاز پذیرش بیمار در بیمارستان سینا مراغه پس از یک ماه افتتاح

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مراغه گفت: یک ماه پس از افتتاح بیمارستان سینای مراغه پذیرش بیمار در این بیمارستان آغاز شده است .

به گزارش همنوا به نقل از فارس از مراغه، اصغر تنومند ظهر در مراسم راه‌اندازی بیمارستان سینا مراغه اظهار داشت: یک ماه پس از افتتاح پذیرش بیمار در این بیمارستان آغاز شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مراغه گفت: با راه‌اندازی اورژانس، بخش اطفال، رادیولوژی، آزمایشگاه این بیمارستان فعالیت درمانی خود را آغاز کرد.

تنومند افزود: در چند روز فعالیت آزمایشی بیمارستان سینا نزدیک به ۱۵۰ نفر از خدمات درمانی سرپایی آن بهره‌مند شده‌اند.

وی، بهره‌برداری از این بیمارستان را تحولی عظیم در حوزه بهداشت و درمان مراغه عنوان و اضافه کرد: به زودی بخش‌های جراحی، تروما، ای سی یو و سی سی یو این بیمارستان نیز راه‌اندازی می‌شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در ادامه افزود: با بهره‌برداری از بیمارستان سینا با ۱۱۷ تخت بخشی از مشکل کمبود تخت بیمارستانی در این شهر برطرف شده است.

وی گفت: برای ساخت این بیمارستان با زیربنای ۱۱ هزار مترمربع  ۸۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

تنومند تصریح کرد: با بهره‌برداری از بیمارستان سینا تعداد تخت‌های بیمارستانی در مراغه به ۴۰۰ تخت افزایش یافته است.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم راه‌اندازی بیمارستان سینا مراغه، از ایجاد وزارت بهداشت و روان در کشور خبر داد.

علی جلیلی با اشاره به ماشینی شدن زندگی و افزایش دغدغه‌های اجتماعی شهروندان، نمایندگان مجلس طرحی را برای ایجاد وزارتخانه جدید با عنوان وزارت بهداشت و روان در دستور کار دارند.

وی در ادامه، خواستار سرعت بخشیدن به راه‌اندازی بخش‌های جراحی، تروما و سی سی یو و آی سی یو بیمارستان سینا شد.

شهرستان مراغه با ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان‌شرقی واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *