پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۷, ۱۳۹۷ / November 18, 2018

صدور بیش از ۴۳ هزار ویزای اربعین در تبریز

مدیر حج و زیارت استان آذربایجان شرقی از صدور بیش از ۴۳ هزار ویزای زائرین اربعین حسینی در شهر تبریز خبر داد.

به گزارش همنوا به نقل از نصر، مدیر دفتر حج و زیارت استان آذربایجان شرقی ابراز داشت: بیش از ۴۳ هزار روادید برای زائران اربعین آذربایجان شرقی و  آذربایجان غربی در شهر تبریز صادر شده است.

امیر روحی افزود: آخرین آمار ثبت نامی در سامانه سماح ۵۲ هزار نفر است که ۱۶هزار و ۲۵۰ نفر متعلق به آذربایجان غربی و مابقی از استان آذربایجان شرقی است.

وی با اشاره به تعداد ویزاهای صادر شده در کنسولگری موقت عراق مستقر در تبریز ادامه داد: تا امروز ۴۳ هزار ویزا برای متقاضیان سفر اربعین حسینی صادر شده که ۳۰ هزار ویزا مربوط به زائران آذربایجان شرقی و بقیه مربوط به زائران آذربایجان غربی است.

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ویزای زائران اربعین حداکثر تا ۷۲ ساعت پس از تحویل مدارک به شرکت مرکزی کارگزاران اربعین صادر می‌شود، ادامه داد: اگر تاخیری در صدور روادید رخ دهد به دلیل نقص مدارک یا تحویل دیرهنگام آژانس‌های زیارتی است که برای رفع این مشکل حتی در روزهای تعطیل با افزایش کارکنان زمان صدور ویزا را به ۴۸ ساعت نیز رسانده ایم.

وی ضمن توصیه به زائران اربعین تصریح کرد: صدور ویزا تا ۲ روز قبل از اربعین، یعنی تا روز یکشنبه ۶ آبان ماه ادامه خواهد داشت اما زائران آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی تقاضای دریافت ویزا را به روزهای پایانی موکول نکنند.

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی با تشریح مراحل ثبت نام ویزای اربعین خاطرنشان کرد: مراحل درخواست با ثبت نام اینترنتی از طریق درگاه www.samah.haj.ir آغاز می شود و سپس متقاضیان با انتخاب یکی از ۱۷۰ مرکز کارگزاری مجاز صدور ویزا برای تحویل مدارک و تکمیل ثبت نام مراجعه می کنند.

وی در پایان ابراز داشت: در این مراکز برای هر روادید ۲۳۵ هزار تومان دریافت می شود و گذرنامه ها به همراه مدارک به نمایندگی موقت سفارت عراق در تبریز تحویل و در نهایت ویزا صادر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *