پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۷, ۱۳۹۷ / November 18, 2018

سرعت پیشرفت در منطقه آزاد ارس بالاست

سفیر اندونزی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارس ظرفیت و فرصت‌های خوبی برای همکاری‌های اقتصادی تجار و سرمایه گذاران اندونزی دارد.
به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اکتاوینو علیمودین در برنامه سفر سه روزه خود به منطقه آزاد ارس، در دیدار با محسن نریمان، مدیر عامل منطقه آزاد ارس، استفاده از فرصت‌ها و مزیت‌های اقتصادی ارس برای توسعه روابط تجاری دو کشور را مورد تاکید قرار داد.
وی گفت: هدف ما از سفر به ارس یافتن راه‌های مناسب برای ایجاد و تقویت روابط دوسویه است.
این مقام کشوراندونزی افزود: مشاهده میدانی ما از صنایع مختلف ارس بیانگر سرعت بالای پیشرفت و وجود صنایع ویژه و درحال توسعه در این منطقه آزاد است.
علیمودین با تاکید بر موقعیت مهم ایران در ترانزیت بین المللی کالاها، گفت: روابط تجاری ایران و اندونزی نسبت به سال گذشته ۲.۵ برابر شده است.
سفیر اندونزی با بیان اینکه در اندونزی ۹ منطقه آزاد فعال است، گفت: با توجه به پتانسیل های منطقه آزاد ارس علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی و صنایع غیرنفتی از جمله پوشاک، کفش چرم با مشارکت در پوست کروکودیل و صنایع غذایی حلال و همکاری متقابل مناطق آزاد دو کشور هستیم.
وی افزود: آشنایی کاملی از صنایع کشورهای همسایه ایران داریم و در بازدیدهای امروز از کارخانه کیسه های پلاستیکی و صنعتی، کفش، کت و شلوار و واحدهای گلخانه ای ارس پیشرفت ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه را شاهد بودیم.
وی اظهار داشت: در بازدیدهای دو روز گذشته از ارمنستان و نخجوان به این نتیجه رسیدم که این کشورها در برنامه ریزی های خود از منطقه آزاد ارس الهام می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *