پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۷, ۱۳۹۷ / November 18, 2018

سال آینده ۸ هزار مگاوات کسری توان برق در کشور خواهیم داشت/ آماده‌سازی ۲۵ واحد نیروگاه در کشور

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور گفت: سال آینده با توجه به پیش‌بینی‌‌ها در کل کشور 8 هزار مگاوات ازلحاظ توان عملی تولید کسری مواجه هستیم.

به گزارش همنوا به نقل از فارس از تبریز، محسن طرزطلب ظهر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: امسال توان عملی و واقعی تولید برق کشور در زمان پیک برق  نزدیک  ۵۳ هزار مگاوات بود و پیش‌بینی باری که برای  سال آتی اتفاق افتاده نزدیک ۶۱ هزار مگاوات است.

وی افزود: تفاضل  این دو عدد نشان می‌دهد که در کل کشور ۸ هزار مگاوات از لحاظ توان عملی تولید کسری داریم، در این میان به دلیل مشکلات آبی از نیروگاه برق‌آبی نتوانستیم  حداکثر توان را بگیریم و فقط ۵۰ درصد توان نیروگاه برق‌آبی در شبکه مورد استفاده قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور اضافه کرد: برای این کسری در سال آینده باید آماده شویم و تکلیف شده تا ۵۵ هزار و ۲۳۰ مگاوات را از طریق نیروگاه‌های حرارتی تأمین کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام‌ شده ۲۵ واحد نیروگاهی در نقاط مختلف کشور تا قبل از خرداد ۹۸ باید وارد مدار شود، یکی از این واحدهایی که نقش بسیار مؤثری داشته و واحدی بزرگ بوده نیروگاه هریس است.

طرزطلب بیان کرد: با توجه به اینکه نیروگاه هریس توان ۳۰۰ مگاواتی به توان تولید کشور اضافه می‌کند، خیلی مهم است که واحد گاز قبل از پیک راه‌اندازی شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور اضافه کرد: ۲۴ واحد دیگر با ظرفیت‌های مختلف قرار است به داشته‌های کشور اضافه شود و برنامه‌ای نیز معین‌ شده تا ۳ هزار مگاوات هم از طریق مدیریت مصرف تأمین شود تا با خاموشی مواجه نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *