پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۹, ۱۳۹۷ / November 20, 2018

جذب بیش از ۴۱ میلیارد تومان کمک‌های مردمی در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری نیز بیش از 41 میلیارد تومان جلب و جذب‌شده که از این میزان بیش از 15 میلیارد تومان از طریق مراکز دولتی و بیش از 25 میلیارد تومان توسط مؤسسات خیریه جذب‌شده است.

به گزارش همنوا به نقل از فارس از تبریز محسن ارشدزاده  ظهر امروز در نشست شورای مشارکت‌های مردمی با بهزیستی استان در استانداری آذربایجان‌شرقی بابیان اینکه در شرایط موجود با محدودیت اعتبارات دولتی اما خوشبختانه باوجود مشارکت مردمی در سالیانه گذشته کلی از مشکلات جامعه هدف بهزیستی حل‌شده است، اظهار داشت: خدمات و فعالیت‌ها و مأموریت‌های بهزیستی به افراد خیر و معتمدین سپرده‌شده و حتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی از ظرفیت خیرین به نحو شایسته استفاده می‌کنیم.

وی افزود: اگر بخواهیم برای بهزیستی برندی تعریف کنیم، این برند اعتماد مردم است که باید حفظ شود و ظرفیت عظیمی است، البته بر ساس ارزیابی‌ها توانسته‌ایم اعتماد مردم استان را جلب کنیم.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی اضافه کرد: در راستای حفظ اعتماد مردمی حضور و همکاری شورای مشارکت‌های مردمی بسیار مؤثر بوده و در ۲۱ شهرستان استان تشکیل  می‌شود.

وی در ادامه بابیان اینکه سال گذشته بیش از ۸۷ میلیارد تومان از طریق کمک‌های مردمی به‌صورت مشارکت نقدی و غیرنقدی و خدمات از طریق مراکز دولتی و مؤسسات خیریه جلب و جذب‌شده بود، گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری نیز بیش از ۴۱ میلیارد تومان جلب و جذب‌شده که از این میزان بیش از ۱۵ میلیارد تومان از طریق مراکز دولتی و بیش از ۲۵ میلیارد تومان توسط مؤسسات خیریه جذب‌شده است.

ارشدزاده افزود: در سال ۹۶ تعداد یک هزار و ۸۰۰کودک تحت پوشش بیمه آتیه و عمر  قرار گرفته و همچنین تعداد ۳۳۶کودک نیز تحت پوشش طرح حامی قرار گرفته‌اند که پرونده ۲۰۰کودک مراحل اجرایی را طی می‌کند.

وی بابیان اینکه  در سال ۹۶ در استان ماهیانه مبلغ ۲۶۰ میلیون ریال به‌حساب مشارکت‌های مردمی واریز شده است، اضافه کرد: در جریان سال ۹۶ و ۶ ماهه نخست سال ۹۷فرزندان تحت پوشش طرح حامی به ۳۴۰ نفر رسید که ماهیانه مبلغ ۱۵۰میلیون ریال به‌حساب آنان واریزشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *