پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۷, ۱۳۹۷ / November 18, 2018

ضرورت نظارت جدی بر فعالیت مساجد شبانه‌ روزی در سطح استان

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت نظارت جدی بر فعالیت مساجد شبانه‌ روزی در سطح استان، تاکید کرد.
به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در نشست تخصصی بررسی آخرین وضعیت نمازخانه‌های بین‌راهی استان با بیان این مطلب، اظهار کرد: فعال بودن مساجد شبانه ‌روزی در مراکز مهم گردشگری و پرتردد باید به ‌عنوان یک اولویت مورد توجه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: از دیرباز مساجد توسط هیئت‌ امنا و به همت خیران، اداره می‌شد و امروز نیز باید با کمک گرفتن از خیران و بزرگان هر منطقه و محله، مساجد به ‌صورت مردمی اداره شود تا شاهد فرد محور شدن اداره مساجد نباشیم.
وی بیان کرد: اداره کرد مردمی مساجد باعث پایداری و تأثیرگذاری عمیق آن در مسائل اجتماعی و فرهنگی بوده و این مهم با مردمی بودن آن محقق می‌شود.
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر نظارت مستمر بر فعالیت و وضعیت نمازخانه‌ها و مساجد بین‌راهی و داخل شهرها گفت: انتظار می‌رود مسئولان مربوطه طی جلسه آتی، جمع بندی گزارشات بازرسی‌های به ‌عمل ‌آمده از آخرین وضعیت  مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی  و شهری را ارائه کنند تا تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شود.
وی بر تجهیز مساجد به وسایل گرمایشی تاکید کرد و گفت: با نزدیک شدن به فصل سرما، تامین وسایل گرمایش مساجد شبانه روزی باید در کمترین زمان ممکن عملیاتی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *