پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۷, ۱۳۹۷ / November 18, 2018

آموزش‌ و پرورش حلقه مفقوده توسعه ورزش در کشور است

مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور کشور گفت: آموزش‌ و پرورش حلقه مفقوده ورزش همگانی در کشور است و تا زمانی که برای رفع این موضوع برنامه‌ریزی نشود ورزش ایران توسعه نخواهد یافت.

به گزارش همنوا به نقل از فارس در اردبیل،عبد المهدی نصیر زاده در حاشیه کارگاه آموزشی معلمان تربیت‌بدنی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: آموزش‌وپرورش حلقه مفقوده ورزش همگانی در کشور است و تا زمانی که برای رفع این موضوع برنامه‌ریزی نشود ورزش در ایران توسعه نخواهد یافت.
وی افزود: اکثر تحقیقات در خصوص عدم مشارکت مردم در فعالیت‌های ورزشی بر موضوع عدم آشنایی افراد در مهارت‌های ورزشی بوده و این عامل یکی از کلیدی‌ترین دلایل عدم مشارکت افراد در فعالیت‌های ورزشی است.

مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور کشور تصریح کرد: ورزش در کشورهای توسعه‌یافته که میزان مشارکت مردم آن در فعالیت‌های ورزشی فراتر از ۶۰ درصد از جمعیت کشور است با برنامه‌ریزی جامع در مدارس به موفقیت رسیده است.
نصیرزاده ادامه داد: در کشور فرانسه دانش آموزان برای ورود به مرحله بعدی نظام آموزشی موظف‌ به یادگیری مهارت‌های چهارگانه هستند؛ برای مثال لازم است حتما” شنا فرا بگیرند در حالی که متأسفانه بیشتر دانش‌آموزان و حتی دانشجویان کشور ما شنا کردن بلد نیستند.
وی با اشاره به سطح فرهنگ ورزشی مردم کشورمان تصریح کرد: تحول در فرهنگ بسیار کار سخت و زمان‌بر است و بهترین روش محلی که می‌توان این تفکر و اندیشه را از آنجا آغاز کرد آموزش‌وپرورش است تا در یک دوره بلندمدت شاهد افزایش سرانه ورزش در ایران باشیم.
مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور کشور اضافه کرد:در مدارس ابتدایی نخبه‌ترین مربیان و معلمین ورزش باید به کارگرفته شوند تا ورزشکاران و قهرمانان برای آینده پرورش دهند ولی متأسفانه افرادی که برای آموزش ورزش در مدارس ابتدایی حضور دارند هیچ‌گونه آشنایی با فعالیت‌های ورزشی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *