سه شنبه ۲۴ام مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16th October 2018

مهر ۱۹ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 181883

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

نیمی از تجارت خارجی استان زنجان با کشور ترکیه است

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: نیمی از تجارت خارجی استان زنجان با کشور ترکیه است و در این میان باید شبکه بانکی شرایط لازم برای خدمت‌دهی به استان زنجان از طریق بانک را فراهم کند.

به گزارش همنوا به نقل از مهر، غلامحسین جمیلی ظهر سه شنبه در دیدار با فعالان اقتصادی، افزود: استان زنجان با سه کشور ترکیه، افغانستان و عراق روابط تجاری دارد و ما روابط تجاری بسیاری خوبی با این کشورها داریم.

وی اظهار کرد: نیمی از تجارت خارجی استان زنجان با کشور ترکیه است و در این میان باید شبکه بانکی توسعه صادرات شرایط لازم برای خدمت‌دهی به استان زنجان از طریق بانک را افزایش دهد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: یکی از مشکلات کشور تأمین منابع مالی است که باید شرایط لازم برای رفع این مشکل در دستور کار شبکه بانکی قرار گیرد.

جمیلی افزود: اعطای تسهیلات به خریداران کالای ایرانی، علاوه‌بر اعطای تسهیلات به صادرکنندگان، از وظایف بانک توسعه تجارت است که امیدواریم بانک توسعه تعاون بتواند در این زمینه گام بردارد و سازوکار مناسبی برای آن تعریف کند.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان تعداد محدودی شرکت وجود دارد که از خدمات بانک توسعه استفاده می‌کند، گفت: انتظار می‌رود خدمات بیشتری به مشتریان ارائه کند همچنین انتظار می‌رود بانک بتواند خدمات متمایزی را به شرکت‌های کوچک و متوسط و شرکت‌هایی که توانایی رقابت دارند، ارائه کند.

جمیلی از گشایش خط ارزی سوئیفت جدید بین ایران و اتحادیه اروپا خبر داد و افزود: امیدواریم پس از گشایش این خط ارزی شاهد پررنگ شدن صادرات غیرنفتی در کشور و به تبع آن در استان باشیم.

وی افزود: در حال حاضر دلار و یورو به عنوان کالای فیزیکی مورد توجه مردم است که بعد روانی آن به سرعت قابل تغییر نیست و رفتار سیستم بانکی در این بخش غیرحرفه‌ای بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه خط ارزی سوئیفت جدید بین ایران و اتحادیه اروپا ایجاد می‌شود، گفت: در حال حاضر فعالین اقتصادی با تغییر شرایط تغییرکرده و به جهش و تکامل و تطابق با شرایط رسیده‌اند و انتظار می‌رود تصمیم‌گیران هنگام تصمیم‌گیری به صحبت‌های فعالین اقتصادی توجه کنند.

برچسب‌ها, , , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار