سه شنبه ۲۴ام مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16th October 2018

مهر ۱۹ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 181731

شناگر طلایی ایران: به خاطر پرسپولیس ۶ مدال طلا می خواهم!

شناگر طلایی کاروان معلولان ایران در سومین دوره بازی های آسیایی بعد از کسب پنجمین مدال طلایش در این رقابت ها در یک کری خوانی فوتبالی گفت: به خاطر پرسپولیس دوست دارم 6 مدال طلا و نه 7 مدال کسب کنم.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا از جاکارتا، شاهین ایزدیار امروز (چهارشنبه) پس از کسب پنجمین طلایش در جریان پنجمین روز بازی های پاراآسیایی در اندونزی افزود: خدا را شکر می کنم که تاکنون ۵ مدال طلا به دست آورده ام و به طور قطع این بهترین اتفاق زندگیم تاکنون بوده است زیرا با وجود بیماری و رقبای سختی که در این رقابت ها حضور دارند، ممکن بود به چنین نتایجی نرسم.
این شناگر جوان در خصوص مسابقه اش در ماده ۴۰۰ متر گفت: در ماده ۴۰۰ متر آزاد، بهترین رکورد متعلق به شناگر قزاقستانی است اما من تلاشم را می کنم که بتوانم او را شکست بدهم.
وی با اشاره تلویحی به پیروزی تاریخی پرسپولیس برابر استقلال گفت: با اینکه در ۲ رقابت دیگر می توانم مجموع مدال های طلایم را به ۷ مدال برسانم اما دوست دارم به خاطر پرسپولیس ۶ مدال طلا کسب کنم.
مرد طلایی کاروان پاراآسیایی ایران ادامه داد: البته این را هم بگویم که چون ۲ روز پی در پی باید در ۲ ماده سخت رقابت کنم، بهتر است انرژیم را برای هر ۲ مسابقه ذخیره کنم اما در هر حال با توجه به شرایط موجود شانسم برای کسب مدال طلا در ماده ۴۰۰ متر آزاد ۵۰ – ۵۰ است.
ایزدیار در خصوص مدالش در ماده ۵۰ متر کرال کلاس s10 گفت: مسابقه بسیار سختی بود؛ ۵۰ متر، کمتر از ۳۰ ثانیه طول می کشد و همه ورزشکاران حاضر در این رشته شانس قهرمانی را دارند و همین مساله کار را برای رکوردداران این رشته سخت می کند.
ملی پوش ایران افزود: متاسفانه در ماده ۵۰ متر موفق به رکورد شکنی نشدم زیرا هنوز بیماری سرماخوردگی مرا آزار می دهد و بر میزان قدرت و سرعتم تاثیر داشته است اما با این حال، خدا را شکر می کنم که توانستم ۵ مدال طلا به دست بیاورم.
شناگر طلایی ایران تاکنون پنج مدال طلا در مواد مواد ۲۰۰ متر مختلط، ۱۰۰ متر پروانه ، ۱۰۰متر آزاد، ۱۰۰ متر قورباغه و ۵۰ متر کرال کسب کرده است .
سومین دوره بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ در روزهای ۱۴ تا ۲۱ مهر با حضور ۲ هزار ۸۸۰ ورزشکار از ۴۱ کشور در ۱۸ رشته ورزشی به میزبانی جاکارتا برگزار می شود. ایران با ۲۰۹ ورزشکار و در ۱۳ رشته ورزشی در این دوره از رقابتها شرکت کرده است.
کاروان ورزشی ایران در دومین دوره بازی های پاراآسیایی به سال ۲۰۱۴ در اینچئون برگزار شد عنوان چهارمی را کسب کرده بود اما امروز در پنجمین روز این رقابت ها و تا این لحظه ۳۰ مدال طلا، ۲۳ نقره و ۲۷ برنز و در مجموع ۸۰ مدال در رده سوم جدول ا یستاده است.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار