سه شنبه ۲۴ام مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16th October 2018

مهر ۸ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 179827

شهاب الدین بی مقدار:

کمبودی در بازار وجود ندارد

ماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان این‌که اگر دولت بخواهد وضعیت بازار بهتر شود، باید به بخش خصوصی اعتماد کرده و محدودیت های صادراتی را رفع کند، گفت: در این صورت نرخ دلار به حدود ۹ هزار تومان می رسد؛ چرا که همواره صادرات ما بیشتر از واردات است.
به گزارش همنوا به نقل از ایسنا شهاب الدین بی مقدار اظهار کرد: با مدیریت صحیح، بهبود وضعیت بین المللی و داخلی کشور  و اعمال سیاست‌های اقتصادی می توان شرایط بازار ارز را ساماندهی کرد، و  در این راستا احتمال دارد نرخ ارز با سقوط آزاد روبرو شود.
وی در خصوص پیمان سپاری عنوان کرد: شاهدیم که به طور مرتب بخش نامه‌هایی برای ممنوعیت صادرات و واردات صادر می شود که باید از صدور بخش نامه های متعدد صادرات و واردات پرهیز شود.
وی با بیان این‌که راه اندازی سامانه نیما تصمیم اشتباهی بود، ادامه داد: با توجه به بالارفتن نیاز نقدینگی کارخانه ها و افزایش نرخ ارز در سامانه نیما باید دولت در راستای متوقف کردن این سامانه گام های موثری بردارد تا خرید و فروش ارز آزاد شده و مردم بتوانند خرید و فروش کرده و صادرات را نیز انجام دهند.
وی اضافه کرد: اگر نگاهی به گذشته پیمان سپاری ارزی داشته باشیم، وضعیت صادرات  و تولید مناسب بود، اما در شرایط فعلی بیشتر صادرکنندگان مشتری‌های خود را از دست داده اند.
بی مقدار خاطرنشان کرد: با توجه به غیرواقعی بودن قیمت های ارز، خرید دلار در این شرایط ریسک زیادی دارد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در خصوص کمبود برخی اقلام اساسی در بازار نیز گفت: برای برخی اقلام از جمله روغن ارز دولتی تعلق یافته است و اعلام کرده اند که کمبودی در بازار وجود ندارد اما خود مردم با خرید بیش از حد باعث افزایش قیمت و کمبود آن می شوند که باید با این افراد برخورد شود.

برچسب‌هادیدگاهها (۰)آخرین اخبار