سه شنبه ۲۴ام مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16th October 2018

شهریور ۳۱ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 178628

البرادعی : نباید به ترامپ اجازه توهین به مردم منطقه را داد

«محمد البرادعی » دبیر کل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به توئیت اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درباره کشورهای خاورمیانه گفت او به مردم منطقه توهین می کند؛ نباید اجازه داد او چنین کاری را ادامه دهد.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، ترامپ اخیرا در توییتی خطاب به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس گفته بود، قیمت نفت را پایین بیاورید ، شما بدون ما مدت زیادی امنیت نخواهید داشت و پس از آن البرادعی در صفحه شخصی خود در توییتر در پاسخ به این سخنان او نوشت: برای هزارمین بار چرا اجازه می دهیم پشت سر هم به ما توهین بشود؟آیا می خواهیم برای همه کیسه بوکس باشیم؟ تا کی این وضعیت ادامه می یابد؟پیر شدیم.
البرادعی پیش از این نیز با انتقاد تند از موضع گیری کشورهای عربی نسبت به مساله فلسطین، آنها را شریک مجازات فلسطینی ها به دست واشنگتن دانسته بود.
وی گفته بود، دولت دونالد ترامپ کمک های آمریکا به مردم فلسطین را قطع و اقداماتی دیگری را برعلیه آنها انجام داد اما موضع کشورهای عربی دربرابر همه اینها سکوت بود.آیا باید دست یاری برای نجات مردم فلسطین بخصوص مردم نوار غزه و نجات آنها از مرگ خاموش دراز کنیم یا اینکه هیچ چیزی را به خاطر نیاورده و شریک مجازات آنها باشیم؟
البرادعی سیاستمدار با سابقه مصری ، از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۹ میلادی دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بود.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار