جمعه ۲۷ام مهر ۱۳۹۷ , Friday 19th October 2018

شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 178397

سهم ۷۰ درصدی مسائل داخلی در التهاب بازار ارز

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: علت ۷۰ درصد التهاب در بازار ارز داخلی است.

به گزارش همنوا به نقل از فارس از تبریز معصومه آقاپورعلیشاهی، با اشاره به گزارش مرکز حراست بانک مرکزی در خصوص ردپای آمریکا در اغتشاش بازار ارز، اظهار داشت: هنوز این گزارش برای مطالعه به دست نمایندگان نرسیده است، اما در باره مشکلات پیش آمده در شبکه ارزی به مسائل داخلی بر می‌گردد، در حال حاضر درگیر جنگ اقتصادی، رسانه‌ای و تبلیغاتی هستیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: التهاب بازار ارز یک فرآیند است که از سال ۸۶ آغاز شد و امروز به صورت دمل چرکی سرباز کرده است، بعد از شکل‌گیری فرآیند التهاب ارزی، مسائل داخلی و خارجی، مدیریت نادرست ارزی، بخشنامه‌های متعدد و انواع و اقسام تصمیم‌گیری‌های لحظه‌ای به این امر دامن زد.

سهم ۷۰ درصدی مسائل داخلی در التهاب بازار ارز

وی تاکید کرد: می‌توان گفت نقش مسائل داخلی در التهاب بازار ارز ۷۰ درصد است، حتی اگر عنوان کنیم مسائل خارجی است، باید راهکار ارائه کرد.

آقاپورعلیشاهی، با اشاره به سیل انتقادها بیان داشت: در ایران همه منتقد شده‌اند کاش همه بعد از نقد راهکار ارائه دهند و همراه و همیار باشند نقد بدون ارائه راهکار بی‌نتیجه است، شعارزدگی و نقادی یا به قولی گرد گویی می‌کنیم  در حالی که باید راهکار باشیم و کار انجام دهیم.

نایب رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از تعطیلی مجلس در اول مهرماه کمیسیون اقتصادی گزارش مرکز حراست از التهاب بازار را بررسی می‌کند.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار