پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۸, ۱۳۹۷ / November 19, 2018

باید از عبرت های عاشورا در جامعه امروز الگو بگیریم

معاون آموزشی مدرسه علمیه حضرت صاحب الزمان(عج) مرند گفت: باید از عبرت های عاشورا در جامعه امروز الگو بگیریم.

به گزارش همنوا به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدحسین فرازی معاون آموزشی مدرسه علمیه حضرت صاحب الزمان(عج) مرند، چهارشنبه شب در مراسم عزاداری ماه محرم که با حضور امام جمعه مرند و اقشار مختلف مردم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، تصریح کرد: باید زندگانی خود را حول محور عشق به امام حسین(ع) تعیین کنیم، خودمان را در سال ۶۱ هجری قمری قرار دهیم تا ببینیم ما در کدام جبهه حادثه روز عاشورا هستیم.

وی افزود: عاشورا یک حادثه نبود بلکه یک سرمشق بود وگرنه جریان تقابل و رویارویی حق و باطل از ابتدای تاریخ آغاز شده و تا روز قیامت نیز ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام فرازی با اشاره به اینکه صحنه عاشورا در عصر ما نیز تکرار می شود، ادامه داد: حادثه عاشورا حلقه زنجیر تقابل بین حق و باطل بود، حق و باطل هر لحظه در جنگ هستند.

این استاد حوزه علمیه تاکید کرد: هر کسی خودسازی کرده و اسیر هوی و هوس نباشد در جنگ بیرون نیز بر باطل پیروز می شود.

وی با تاکید بر اینکه تاریخ صحنه های به هم پیوسته است، تصریح کرد: امام حسین(ع) امروز نیز به دنبال یاران باوفایی است که باید به ایشان لبیک گفت.

معاون آموزشی مدرسه علمیه حضرت صاحب الزمان(عج) مرند در ادامه بر ضروت الگوگیری از عبرت های عاشورا تاکید کرد و گفت: صحنه عاشورا صحنه مشارکت کودک، زن، مرد، نوجوان، جوان، سیاه پوست، غلام و آزاده بود که جامعه و انقلاب اسلامی ما نیز لازم دارد تا از صحنه های عاشورا عبرت و درس بگیرد.

وی افزود: امروز اتاق جنگ آمریکا علیه انقلاب اسلامی ایران در وزارتخانه اقتصادی آمریکا دایر شده است، از طرفی دیگر، برخی نیروهای داخلی خیانت کرده و دست به احتکار زدند و ما در چنین وضعی باید به وظیفه انقلابی و اسلامی خود عمل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *