پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۸, ۱۳۹۷ / November 19, 2018

ظرفیت سینماهای آذربایجان شرقی ۶۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از افزایش ظرفیت صندلی های سینماهای استان طی یک سال اخیر به میزان 60 درصد نسبت به گذشته خبر داد.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، محمدمحمدپور چهارشنبه شب در مراسم بزرگداشت روز سینما در تبریز، افزود: طی این مدت ۱۱سینما به جمع سینماهای آذربایجان شرقی افزوده شده است و تعداد صندلی ها از پنج هزار به هفت هزار و ۹۶۷ عدد رسیده که این میزان رشد طی یک سال گذشته روند مثبت و رو به رشدی را در این عرصه نشان می دهد.
وی اظهار داشت: تا پارسال نگران کمبود سینما در استان بودیم که با اعمال سیاست های درست و منطقی و نوع حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تغییر نگرش ها شاهد رونق فضاهای فرهنگی و سینمایی در استان هستیم که همین امر موجب بروز اتفاقات بسیار مثبت و مبارک در منطقه شده است.
محمدپور با اشاره به توسعه تولید فیلم در آذربایجان شرقی از برداشته شدن گام های موثر در این زمینه ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: درخشش سینماگران استان در فستیوال های بین المللی نشانه خوبی از افزایش انگیزه ها و علایق جوانان هنرمند در این عرصه می باشد.
وی با بیان اینکه ایجاد و راه اندازی سالن های سینما در تمام شهرهای استان جزو سیاست های محوری فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی است، گفت: در شهرهای فاقد امکانات همچون چارایماق، هشترود و سیه رود نیز اقدام به راه اندازی سینماهای سیار شده است.
محمدپور با اشاره به گذشته پربار هنر سینما در تبریز، یادآور شد: تلاش داریم به همت تلاش گران این عرصه فیلم های بلند و فاخر را در استان تولید کنیم چون معتقدیم این استان ظرفیت های لازم و کافی برای تولید و پخش چنین تولیداتی را دارد.
به گزارش ایرنا، در این مراسم ضمن رونمایی از پوستر دومین جشنواره فیلم تبریز، از چهار دهه فعالیت سینماداری موسی عباسی تجلیل شد و فیلم بلند انیمیشن ‘ راز پروانه ها ‘ به کارگردانی علی تنهایی نیز اکران گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *