یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 175268

وزیر ارشاد :

غزل ایران با منزوی مسیر خاص خود را یافت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور بر مزار حسین منزوی گفت: شعر امروز بدون منزوی به خوبی معنا نمی‌شود.

به گزارش همنوا به نقل از فارس سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز با استقبال استاندار زنجان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان وارد زنجان شد.
صالحی به منظور تجدید میثاق با آرمان های انقلاب و شهدا در مزار شهدای زنجان حاضر و با نثار فاتحه ای یاد و خاطره شهدا را گرامیداشت.

سید عباس صالحی پس از نثار فاتحه بر سر مزار شاعر نامی زنجان حسین منزوی اظهار کرد: توفیقی است برای بنده که در شهر شور و شعور حسینی و شهر شعر هستم.

وی ادامه داد: زنجان را با توصیفات مختلفی می توان معرفی کرد، این شهر را می توان از دریچه‌های مختلف دید و یکی از این دریچه‌ها شعر است.

به گفته صالحی، مرحوم منزوی در شعر معاصر و قالب‌های شعر، جایگاه ویژه داشته و دارد، اگرچه عمر آن مرحوم کوتاه بود، شبیه سهراب در نقاشی، در آسمان ایران درخشید و ماند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه غزل ایران با منزوی مسیر خاص خود را یافت، افزود: تغزل ایرانی سابقه تاریخی در شعر ما دارد.

به گفته وی، غزل یکی از گونه های خاص شاعرانگی ایرانی است و این شاعرانگی با منزوی، قالب های جدید، مضمون های جدید و نگاه های تازه پیدا کرد.

صالحی خاطرنشان کرد: زندگی مرحوم منزوی چه در زنجان، چه زمانی که در تهران بود و رفت و آمدهایی به شهرستان ها داشتند در اثرگذاری بر کانون های شعری و از طریق شعرهایی که سروده بود حلقه های جدی اتصال ادبیات معاصر است و بدون منزوی شعر معاصر را نمی توان تعریف کرد.
شرکت در جلسه شورای فرهنگ عمومی، دیدار با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، شرکت در نشست اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه زنجان، ایجرود، طارم و ماهنشان و دیدار با هنرمند آشیقی زنجانی از دیگر برنامه های کاری امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

برچسب‌ها, , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار