پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۵, ۱۳۹۷ / November 16, 2018

نماینده مجلس: سموم شیمیایی سلامتی مردم را تهدید می کند

نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی حیات مردم و سلامتی آنها را به شدت تهدید می کند.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، الله قلی قلی زاده روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان خداآفرین، از بی توجهی به تولید محصولات کشاورزی ارگانیک انتقاد کرد و افزود: بر همین اساس بیماری های گوارشی به دلیل تغذیه ناسالم در این منطقه روبه افزایش است و باید اقدامات اساسی در این حوزه به انجام برسد.
وی با انتقاد از آبریز فاضلاب های صنعتی کارخانجات مس جمهوری ارمنستان در رودخانه ارس و آلاینده های زیست محیطی ناشی از آن، گفت: با مقامات این کشور در خصوص تصفیه فاضلاب صنعتی کارخانجات و تجهیز این کارخانه ها به سیستم روز تصفیه خانه مذاکرات و مکاتباتی انجام شده و نتایج آن پیگیری خواهد شد.
قلی زاده با بیان اینکه مطابق مصوبه شورای برنامه ریزی آذربایجان شرقی به تمام رشته ها و طرح های مشاغل شهرستان خداآفرین تسهیلات اشتغالزایی پرداخت می شود، خواستار ارایه طرح های متقاضیان جهت استفاده از این تسهیلات شد.
وی همچنین خواستار تعیین تکلیف و برنامه ریزی در خصوص کشت ۵۷۰ هکتار از اراضی حاشیه رود ارس در محدوده قلی بیگلو شد و ادامه داد: با هماهنگی بخشداران و مطابق آمار سال ۹۵ تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار خداآفرین تا پایان امسال گازرسانی می شود.
به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، فرماندار شهرستان خداآفرین نیز در این جلسه اشتغال را دغدغه اصلی کشور برشمرد و گفت: به منظور حمایت از افراد جویای کار و جذب تسهیلات اشتغال زایی دستگاه های مربوطه در پاسخ به استعلامات سریع اقدام کنند.
احمدعلی اسدپور با اشاره به ظرفیت های این شهرستان به ویژه در حوزه کشاورزی و گردشگری، افزود: یکهزار و ۲۰۰ نوع گیاه دارویی در این شهرستان وجود دارد که افراد علاقمند جهت فعالیت در این حوزه و ایجاد مزرعه نمونه به عنوان الگو اقدام نمایند.
وی از آغاز ایجاد زمین ورزشی با چمن مصنوعی و بهره برداری از سالن ورزش حسرتان در هفته دولت امسال خبر داد.
اسدپور با تاکید بر اینکه دستگاهای اجرایی با تکریم ارباب رجوع حقوق شهروندی را رعایت کنند، احترام به مردم و مراجعین به دستگاه ها را یکی از بارزترین مصداق های رعایت حقوق شهروندی در سیستم اداری عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *