یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 175218

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی مطرح کرد

باید از جوانان نترس و ریسک‌پذیر در عرصه های مختلف استفاده کنیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در مسوولیت‌های اجرایی شاهد حضور کم نیروهای ارزشی جوان انقلابی هستیم، گفت: باید از نیروی جوانان در عرصه میدانی و اجرایی استفاده کنیم و اعتماد به جوانان کلید حل مشکلات کشور هست.

به گزارش همنوا به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم صبح امروز در مراسم اختتامیه طرح ضیافت اندیشه دانشجویی استان با اشاره به اینکه امروز کشور نیازمند تفکر صحیح اسلامی جوانان انقلابی هست، اظهار داشت: جوانان صاحب این کشور هستند و باید از نیروی عظیم جوانی در کنار تجربه بزرگان و پیشکسوتان استفاده کنیم و بر مشکلات موجود غلبه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در مسوولیت‌های اجرایی شاهد حضور کم نیروهای ارزشی جوان انقلابی هستیم، گفت: باید از نیروی جوانان در عرصه میدانی و اجرایی استفاده کنیم و اعتماد به جوانان کلید حل مشکلات کشور هست و مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) عنایت ویژه‌ای به جوانان و نیروی جوانی آنها دارند و با توجه به این شناخت و اعتمادی که به آنها دارند در تمام احکام انتصابی تاکید ویژه بر استفاده از نیروی جوان داشته‌اند.

 آل‌هاشم با اشاره به اینکه اساس یک کشور و بالندگی آن وابسته به مولفه‌های قدرت و تقویت آنها هست، گفت: جوانان انقلابی یکی از ویژگی‌های بالندگی و اقتدار کشور هستند و جوانان به عنوان موتور محرک جامعه و پیشران‌های انقلاب، دستیابی به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و امام عظیم الشان ( ره ) را امکان‌پذیر می‌سازند و کشور ما در هر موفقیت ویژه‌ای که در عرصه‌های مختلف بین‌المللی و جهانی بدست آورده حضور جوانان در آن پررنگ بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به افتخارات جوانان ایرانی در عرصه هشت سال جنگ تحمیلی و نیز شهدای مدافع حرم که عاشقانه و نه به اجبار رفتند و در مقابل دشمن ایستادند و با نثار جان خود استقلال کشور را تضمین کردند، گفت: امروز می‌بینیم که در عرصه ورزشی، عرصه هسته‌ای، عرصه تولید، عرصه فرهنگی و … تمام موفقیت‌ها توسط جوانان بدست می‌آید و نقش کلیدی جوانان انقلابی در خنثی‌سازی نقشه‌های دشمنان و غلبه بر مشکلات کشور انکارناپذیر است و باید از جوانان نترس و ریسک‌پذیر در عرصه های مختلف استفاده کنیم و اجازه حضور آنان در رده‌های مختلف را بدهیم.

آل‌هاشم با اشاره به نقشه‌های دشمنان قسم خورده نظام و عدم اعتماد به آمریکا و هم پیمانانش از سوی دولت و ملت ایران ، گفت: آمریکا و متحدانش جنگ را در هشت سال دفاع مقدس با ما تجربه کرده‌اند و با ما وارد جنگ نمی‌شوند ولی از طریق اندیشه و اقتصاد به جنگ ما آمده‌اند و ما باید روز به روز اندیشه جوانان خود را تقویت کنیم و در مقابل آنها بایستیم چرا که اندیشه دشمن تهاجم به تفکر جوانان ما هست و امیدوارم در برگزاری دوره‌های این چنینی ضیافت اندیشه، جوانان ما بهره لازم و کافی را از آن ببرندو خود را از هر جهت تجهیز کنند.

امام جمعه شهرستان تبریز با اشاره با ماه ذی الحجه و شروع آن از جوانان و همه آحاد مردم و مسوولان خواست با پیروی از حضرت علی ( ع ) و حضرت فاطمه زهرا ( س ) و سهل گرفتن برخی امور و حذف تشریفات زائد زندگی کرده و به فکر فقراء و مستمندان جامعه نیز باشند.

دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی جزو ۵ دانشگاه تیپ یک پیام نور کشور هست

معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی گفت: دانشگاه پیام نور استان جزو پنج دانشگاه تیپ یک پیام نور کشور هست که با سیستمی آموزشی متفاوت از سایر دانشگاه‌ها در حال فعالیت و خدمت‌رسانی به اقشار مختلف جامعه و به‌ویژه محرومان و قشر کم درآمد جامعه است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور را به عنوان حوزه دانشگاه‌ها می‌شناسند، گفت: در این دانشگاه به علت بومی بودن دانشجویان و نزدیکی به کانون گرم خانواده بسیاری از هنجارهای اجتماعی در بین دانشجویان وجود ندارد و فضایی سالم و فرهنگی براین دانشگاه حاکم هست.

وی با اشاره به شعار دانشگاه پیام نور، آموزش همه وقت، همه کس، همه جا و رسالت دانشگاه برای گسترش علم در تمام نقاط کشور، گفت: دانشجویان این دانشگاه با اتکاء به سیستم آموزشی کتاب محور و آزمون محور دانشجویانی مستعد، خلاق، کارآفرین و با اراده تربیت می‌شوند که نتیجه آن در آمار قبولی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های دیگر و آزمون‌های استخدامی مشهود هست.

معصومی ضمن بیان اینکه آینده کشور به دست جوانان انقلابی امروز ساخته می‌شود، گفت: امیدوارم دانشجویان محترم شرکت کننده در این دوره که به همت نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان برگزار شد نهایت استفاده را کرده و از نتایج آن در زندگی روزمره خود بهره‌مند شوند.

در پایان این مراسم از خانواده‌های شهدای مدافع حرم، شهید صادق عدالت اکبری و وحید فرهنگی والا با اهداء لوح توسط مسوولان دانشگاه و امام جمعه شهرستان تبریز، تقدیر و تشکر به‌عمل آمد.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار