پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۵, ۱۳۹۷ / November 16, 2018

طرحی برای مقابله با اسیدپاشی در مجلس مطرح می‌شود

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مقابله با اسیدپاشی با مفادی در حوزه مقابله و مجازات با این جرم، در کمیسیون امور قضایی در حال بررسی است.

به گزارش همنوا، عصر روز دوشنبه زهرا ساعی نماینده ی مردم تبریز در مجلس ، در یک نشست خبری از فعالیت های چند ماه اخیر خود سخن گفت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

فراکسیون جوانان راهی برای اعتماد به نسل جوان
زهرا ساعی ضمن بیان نکاتی درباره تشکیل فراکسیون جوانان و فراکسیون زنان در اواخر سال گذشته، گفت: با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری بر جوان گرایی و دنباله روی دولت تدبیر و امید از این مشی، متوجه کندی روند این کار شدیم و در همین راستا طرح فراکسیون جوانان مطرح و تصویب شد. تصمیم فراکسیون جوانان رویکرد به جوانگرایی است و این فرصت را به جوانان می دهد که کارهای کشور را به دست بگیرند.

طرحی برای مقابله با اسیدپاشی
او به حل مسئله ی اسید پاشی بسیار تاکید کرد و گفت: بعد از اسید پاشی به معصومه جلیل پور در تبریز، طرحی در مجلس مطرح شد که در آن سه نکته مهم وجود دارد: تشدید مجازات اسیدپاشی(قصاص باید پررنگ باشد)، فروش اسید کنترل شود، حمایت های بعد از آن از جمله تامین هزینه های مالی و درمانی افزایش یابد. این طرح هم در کمیسیون امور قضایی در حال بررسی است.
ساعی در ادامه بحث ورود زنان به ورزشگاه ها را مطرح کرد و اظهار داشت که تلاش خود را می کنند تا این موضوع نیز حل شود. وی افزود: نگاه ما مثبت است و با تدابیر امنیتی و فرهنگی در آینده این مسئله حل خواهد شد.

لایحه حمایت از حقوق کودکان گامی در جهات افزایش امنیت
او در زمینه ی مسائل اجتماعی گفت: قوانین حوزه حمایتی کودکان و نوجوانان ضعیف بوده و به خصوص با کودک آزاری های که اخیرا در جامعه افزایش یافته و خلا قانونی در این مورد، لایحه ی حمایت از کودکان و نوجوانان را به مجلس عودت دادیم و مورد بررسی قرار گرفت. بعد از طرح در کمیسیون قضایی و اجتماعی چند هفته پیش به مجلس آمد و با رای بالا تصویب شد. در این لایحه برای هر نوع کودک و هر نوع آسیب اجتماعی از جمله کودکان بد سرپرست، کودکان بازمانده از تحصیل، کودکان کار، کودکانی که مور آزار جنسی و جسمی قرار می گیرند و … بند بند به طور شفاف قانون گذاری شد. از همه مهم تر بحث حمایتی است. ما قوه قضائیه را مجاب کردیم که بخش حمایت از کودکان کار تشکیل شود.
ساعی در مورد کودک همسری گفت: طرحی برای بهبود این وضعیت در مجلس در حال بررسی است.

تشکیل کمیسیون قطعه سازان
ساعی سخنان خود را با موضوعی درحوزه صنعت به پایان رساند و گفت: به وجود اینکه استان ما ۴۰ درصد قطعه سازان کشور را تشکیل می دهد و قطب قطعه سازان است، بنده و آقای بیمقدار طرح فراکسیون قطعه سازان را دادیم و تلاش مان این است که باعث اشتغالزایی و حمایت های ویژه شود. بنده سخنگوی آن و آقای بیمقدار رئیس آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *