شنبه ۲۸ام مهر ۱۳۹۷ , Saturday 20th October 2018

مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 174398

سینمای مستند متعهد به حقیقت است

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سینمای مستند را متعهد به حقیقت عنوان کرد.

به گزارش همنوا به نقل از مهر (به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم مستند آذربایجان)، محمد آفریده ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: سینمای مستند بیش از هر چیز متعهد به حقیقت است و فیلمساز دلسوز و وارسته‌ی این سینما پیش از هر جشنواره‌ای باید ابتدا به تعهد و آزادگی و پرسشگری ایمان داشته باشد.
وی افزود: بارها گفته ام که جشنواره ها، آخرین حلقه یک مجموعه از فعالیتها است اگر فعالیتها درست، پویا و مدیریت شده باشد جشنواره می تواند تاثیر گذار و پیشرو باشد اما اگر جشنواره ها فقط برای جشنواره باشد، یک دورهمی و مهمانی با پول بیت المال است.
آفریده تأکید کرد:  باید خیلی کارها قبل از جشنواره برای رونق و بستر سازی فرهنگی این سینمای اندیشه و آگاهی انجام داد. خود سازی مقدمه و اصل هر چیزی در این سینما است. هر گاه جشنواره ها با واقعیات و حقایق جامعه متناسب بود تاثیر گذاری آن می تواند، چند برابر برای سینمای مستند و جامعه، دست آورد داشته باشد.
این کارگردان و فیلنامه نویس همچنین خاطرنشان کرد: از سال ها قبل با جوانان پرانرژی و خلاق دیار تبریز محشور و مانوس و آشنا بوده و هستم و معتقدم ایران اسلامی سرزمین گنجهااست و هرچقدر با اعتماد به این سرمایه ها توجه و اهمیت داده شود، فرداها روشنتر و آبادتر خواهد بود.
محمد آفریده در پایان گفت: امیدوارم با تلاشها و پشتکار همه دست اندر کاران عزیز برگزاری جشنواره، نشاط و رونق این حوزه مهجور را بیش از پیش شاهد باشیم.
گفتنی است، جشنواره فیلم مستند آذربایجان از ۵ تا ۸ شهریور در تبریز برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار