شنبه ۲۸ام مهر ۱۳۹۷ , Saturday 20th October 2018

مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 174117

کره شمالی: آمریکا برای اثبات حسن نیت، به تعهد خود عمل کند

کره شمالی روز سه شنبه از دولت آمریکا خواست برای اثبات حسن نیت خود در توافقی که در سنگاپور امضاء کرده است، تحریم ها علیه پیونگ یانگ را لغو کند.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا (به نقل از روزنامه رسمی ‘رودونگ سیمون’ کره شمالی)، پیونگ یانگ طبق توافقی که با واشنگتن در سنگاپور امضاء کرده بود هم به آزمایش های هسته ای خود پایان داد و هم بقایای اجساد سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ شبه جزیره کره را به واشنگتن بازگرداند، اما آمریکا همچنان با خلف وعده های خود نه تنها اقدامی برای رفع تحریم ها انجام نداده است، بلکه سیاستی خصمانه تر در پیش گرفته است.
براساس این گزارش، اگرچه دولت کره شمالی با انجام تعهدات، حسن نیت اش را در توافق سنگاپور را کملا به اثبات رسانده است اما آمریکا نه تنها به تعهدات خود پایبند نبوده بلکه وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های اقتصادی جدیدی را علیه پیونگ یانگ وضع کرده است که با روح آن توافق در تضاد است.
این روزنامه اقدامات جدید وزارت خزانه داری آمریکا را در تضاد با طرح بهبود روابط دو کشور ارزیابی و اعلام کرد که نه تنها این تحریم ها نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت بلکه امیدهایی که پیونگ یانگ به واشنگتن بسته بود را به یاس بدل می سازد.
این درحالی است که چند روز قبل، هیأت کارشناسی سازمان ملل در گزارشی مدعی تداوم فعالیت‌های هسته‌ای پیونگ‌یانگ و دور زدن تحریم‌های بین‌المللی شد.
این روزنامه کره شمالی روز یکشنبه نیز اعلام کرد این کشور در گزارشی از تمدید توافقنامه همکاری هسته ای سه دهه ای آمریکا و کره شمالی انتقاد و از آن با عنوان جنایات ضد بشری و ضد صلح یاد کرد.
در این گزارش که از سوی کمیته صلح آسیا و اقیانوس آرام کره منتشر شده است همچنین آمریکا به اتخاذ سیاست دوگانه در خصوص مسائل هسته ای در برابر کره شمالی و ژاپن متهم شده است.
آمریکا و ژاپن ماه گذشته توافق همکاری هسته ای خود را تمدید کردند.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار