دوشنبه ۲۳ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 15th October 2018

مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 173929

بازار داغ سودجویی‌ها در انتخاب رشته کنکور سراسری

مدیر آموزش و پرورش ابهر گفت: دانش‌آموزان گول سودجویان بازار داغ انتخاب رشته را نخورند .

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، موسی رضایی از برپایی پایگاه انتخاب رشته در مرکز مشاوره دانش‌آموزان این مدیریت جهت انجام کارهای مربوط به مشاوره و انتخاب رشته پذیرفته شدگان مرحله اول کنکور ۹۷ در شهرستان ابهر خبر داد و افزود: مشاوره‌های انتخاب رشته در این پایگاه توسط دبیران مجرب آموزش و پرورش شهرستان انجام می‌شود .

وی اظهار کرد: این پایگاه فعالیت خود را از ۱۱ مردادماه آغاز کرده است و دانش‌آموزان می‌توانند تا ۲۰ مردادماه به این پایگاه جهت گزینش بهترین انتخاب مراجعه کنند .

رضایی با تاکید بر این که کار انتخاب رشته در این پایگاه‌ به کمک نرم‌افزارهای معتبر و آن‌لاین انجام می‌شود، تصریح کرد: پایگاه‌ انتخاب رشته آموزش و پرورش همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۳ صبح و ۱۶ تا ۲۰ عصر آماده ارائه خدمات به دانش‌آموزان شهرستان است .

وی با اشاره به هزینه‌های این مرکز، یادآور شد: هزینه دو جلسه مشاوره، نرم‌افزار و انتخاب رشته در پایگاه‌های آموزش و پرورش برای هر داوطلب ۴۰ هزار تومان است و اخذ مبلغ بیش از این تخلف است .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر، هدف از برپایی این پایگاه توسط آموزش و پرورش را جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد در انتخاب رشته عنوان کرد و افزود: از اولیا و دانش‌آموزان باید از مراجعه به موسسات و افراد فاقد صلاحیت که به جز سودجویی هیچ ارزشی برای سرنوشت داوطلبان قایل نیستند خودداری کنند تا دست این دلالان از انتخاب رشته کوتاه شود .

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار