دوشنبه ۲۳ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 15th October 2018

مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 173897

گزینه مناسب تراکتور برای کهکشانی شدن

اتوئوی ۳۷ ساله بهتر از هر مهاجم ایرانی

با بررسی عملکرد اتوئو در سال های پایانی فوتبال وی در لیگ ترکیه مشخص می شود که این بازیکن یک سر و گردن بهتر از هر مهاجمی در ایران است.

هم نوا – سجاد قربانی – بعد از اینکه خبر مذاکره باشگاه تراکتورسازی با ساموئل اتوئوی ۳۷ ساله برای پیوستن به این تیم در برخی رسانه ها پیچید ، برخی دیگر از رسانه ها با انتقاد از انتقال این بازیکن به تبریز و ربط دادن این موضوع به وضعیت وخیم ارز با توجه به سن بالا و عدم کارایی اتوئو ، سعی در تخریب این باشگاه متمول شده را دارند اما ما در این مطلب سعی در بررسی وضعیت اتوئو در چند سال گذشته را داریم که در زیر میخوانید.

دوران درخشان اتوئو در بارسلونا 

ساموئل اتوئو از ۱۴۵ بازی در لباس بارسلونا ۱۰۸ گل به ثمر رساند و در کنار مسی ، رونالدینیو و تیری هانری روزهای فوق العاده را در کاتالونیا سپری کرد. این بازیکن همچنین ۴ دوره به عنوان بهترین بازیکن آفریقا انتخاب شد و عنوان بهترین گلزن تاریخ این قاره را نیز به اسم خود ثبت کرده است.

انتقال به ایتالیا و ادامه درخشش در لباس اینتر 

اتوئو به اینتر آمد و در ۶۷ بازی برای این تیم ۳۳ گل به ثمر رساند تا همچنان در آن دوران یکی از بهترین مهاجمان فوتبال دنیا باشد.

حضور در لیگ روسیه و ادامه گلزنی های پرشمار 

اتوئو بعد از ۲ فصل حضور در اینتر راهی سوپرلیگ روسیه شد و با لباس آنژی ماخاچکالا در ۵۳ بازی ۲۵ گل به ثمر رساند.

سیر نزولی در لباس چلسی 

اتوئو با انتقال به لیگ انگلیس و با لباس چلسی روزهای چندان خوبی را سپری نکرد و در فصل ۲۰۱۴ – ۲۰۱۳ در ۲۱ بازی موفق به زدن ۹ گل شد تا با حضور در تنها یک فصل در لندن ، این شهر را ترک کند.

بازگشت به دوران اوج در ۳۴ سالگی با لباس آنتالیا اسپور 

ساموئل اتوئو بعد از ترک چلسی و دوران کم فروغ در اورتون و سامپدوریا ، در سال ۲۰۱۵ راهی لیگ ترکیه شد و با حضور در ۷۶ بازی ۴۴ گل به ثمر رساند تا دهان همه منتقدان خود را ببنند و به نوعی با حضور در سوپرلیگ ترکیه به دوران اوج خود در ۳۴ سالگی برگشته باشد.

اتوئو بعد از ۳ فصل حضور در آنتالیااسپور، راهی کونیا اسپور شد و در فصل گذشته با بازی در تنها ۱۳ بازی ۶ گل به ثمر رساند و بعد از اختلاف با مسئولان این باشگاه ، قرارداد خود را فسخ کرده و اکنون بازیکن آزاد می باشد.

گفته می شود تیم فوتبال تراکتورسازی که بعد از خرید سهام این باشگاه توسط محمدرضا زنوزی، با باشگاهی متمول تبدیل شده است و با خرید مسعود شجاعی ، اشکان دژاگه ، آنتونی استوکس و هری فورستر و جذب دیگر ستاره های جوان و با تجریه ، به تیمی قدرتمند تبدیل شده است، در آستانه عقد قرارداد با ساموئل اتوئو قرار گرفته است و در صورت انتقال این بازیکن به لیگ ایران ، با کهکشانی شدن تیم فوتبال تراکتورسازی ، لیگ ایران نیز اعتبار بالایی را ورزش دنیا کسب خواهد کرد.

 

برچسب‌ها, , , , , , ,

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار