دوشنبه ۲۳ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 15th October 2018

مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 173894

وقتی پول مردم برای خودشان هزینه می شود

کوتاه سخن این است که شهرداری پولی را که برای خرید مربی به باشگاهش می دهد باید بدهد و تعداد دوچرخه های عمومی را در شهر افزایش دهد. یا مثلا وسایل ورزش پارک ها نوساتزی و بهسازی کند یا در هر محله زمین بازی و تمرین بسازد. حالا قضاوت با افکار عمومی است. خودتان کلاهتان را قاضی کنید که آیا این مصوبه درست بوده و یا داد و قال رسانه های وابسته صحیح است؟!

اختصاصی همنوا /
مسیر پیاده راه ابوریحان روبروی شهرداری تبریز، مسیر هرروزه رفت و آمد من است. صبح ها خیل زنان و مردانی را می بینم که با دستگاه های ورزشی مشغول هستند. کسانی که شاید در طول روز زمان و فراغت باشگاه رفتن را نداشته باشد یا – از شما چه پنهان- فشار اقتصادی چیزی ته جیب شان نمی گذارد که بتوانند با آن هزینه باشگاه را بپردازند. پس همین فضا کافی است تا بتوانند در گیر و دار زندگی راکد تکانی به وضعیت سلامت خود بدهند.
دیروز که خبر رای هیئت حل اختلاف استان درباره ورزش قهرمانی در شهرداری تبریز را شنیدم خوشحال شدم. دوباره یاد منظره هرروز صبح افتادم. یاد این که دیگر قرار نیست هزینه ورزش همگانی به جیب ورزشکارانی برود که از هر طرف مملکت به تیم های مختلف می آیند. خوشحال شدم از اینکه شهرداری قرار است به جای تیم داری، باشگاه بسازد. به جای هزینه گزاف سفرهای باشگاهی، اسباب و وسایل ورزشی در شهر بگذارد. راستی که قانون این قدر شیرین است. همین حقی به حق دار می رسد و کاری روی روال می افتد؛ پنجره های جدیدی از عدالت و توسعه در شهر و کشور باز می شوند.
اما نکته مهم در این رابطه نگرانی طیفی از اصحاب رسانه است که ممر روزی و درآمدشان وابسته به این نوع تیم داری بود و همین طیف نیز از دیروز در حال تحریک افکار عمومی ضد این مصوبه هستند. اما این رسانه ها مردم را از این نکته آگاه نمی کنند که با تیم داری شهرداری تبریز عوارضی که مردم از عرق جبین شان پرداخت می کنند عملا پایمال می شود. این رسانه ها رسالت اصلی خود را در نشر حقایق از بین برده اند. در حقیقت باید به جای نفرت پراکنی علیه عدالت، حقیقت را به مردم بازگو می کردند. مردم باید بدانند که با این مصوبه چیزی را از شهر آنان دریغ نمی کند بلکه راهکاری است برای توسعه عمومی ورزش، توسعه زیرساخت ها و ایجاد امکانات برای ورزش عمومی است. مثال ساده اش این است که شهرداری پولی را که برای خرید مربی به باشگاهش می دهد باید بدهد و تعداد دوچرخه های عمومی را در شهر افزایش دهد. یا مثلا وسایل ورزش پارک ها نوساتزی و بهسازی کند یا در هر محله زمین بازی و تمرین بسازد. حالا قضاوت با افکار عمومی است. خودتان کلاهتان را قاضی کنید که آیا این مصوبه درست بوده و یا داد و قال رسانه های وابسته صحیح است؟!

برچسب‌ها, , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار