پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۹, ۱۳۹۷ / November 20, 2018

افکار عمومی منتظر واکنش اعضا لیست امید شورای شهر

قلم ها و رسانه های مسمومی که در بدنه شهرداری رخنه کرده و مثل زالو آنرا مکیده و از سفره شهرداری ، که همانا سفره مردم است ، ارتزاق می کنند ، نباید سبب سکوت اعضا لیست امید شود و آنان مصلحت خویش را به مصلحت مردم ترجیح داده و خفت و خواری را بپذیرند .

حسن دشتی / اختصاصی همنوا

بعد از انتشار مقاله «جناب لیست امید تکلیف ما را با فرج محمد قلیزاده روشن کنید»  توسط فرهاد باغشمال ، که در آن به موارد  مهمی اشاره شده است ، حالا شهروندان منتظر واکنش و موضگیری اعضا لیست امید شورای شهر تبریز در قبال مسائل ادعایی فرج محمد قلیزاده هستند .

در مقاله فوق الاشاره ، نگارنده نیتش را ” نقد و مدح و یا ذم فرج قلیزاده برای هیاهوی یک ساله اش ” ندانسته و فقظ خواستار دانستن جایگاه اعضا لیست امید شورای شهر تبریز در این هیاهو شده است .

این روزنامه نگار در ادامه نوشته خود آورده است : ” اگر ادعاهای فرج قلیزاده حقیقت است ، چرا به پیروی از خط و ربط حزبی و جناحی پشتش نمی ایستید و ساکت هستید ؟

وی ادامه می دهد : حداقل با آن همه افاده و ژست روشنفکری و افاضات اصلاح طلبی که شب انتخابات از لزوم وجود ” احزاب مستقل و مقتدر ” صحبت می کنید یک بیانیه خشک و خالی بدهید و حمایت کنید از هم لیستی تان ” .

ایشان در ادامه آورده است : ” اگر هم فرج قلیزاده دروغ می گوید که باز سکوت تان غیر حرفه ای و ناشیانه و دور از سلوک تشکیلاتی است و ادله آورده و بیانیه صادر کنید و بگویید که : فرج قلیزاده متوهم شده و شهر در امن و امان است ” .

ایشان در ادامه می نویسد : چرا تکلیف شما هفت نفر مشخص نیست ؟! یا به ” یاس فلسفی ” از نوع شخصیت کارتونی ” گلام ، همکار گالیور ، دچار شده اید و می دانید که کارتان تمام است و دست هایتان را بالا برده و تسلیم شده اید و یا به عافیت طلبی و ذبح حقیقت در مقابل مصلحت دچار شده اید و یا در خواب خرگوشی تشریف دارید ، که احتمال آخری محتمل تر است … ”

نوشته حاضر ضمن تایید دغدغه های آقای فرهاد باغشمال و لزوم شفافیت در جامعه و به خصوص یک نهاد شهری و مردمی که مستقیم با زندگی روزمره مردم و هزینه های آنان سروکار دارد ، به موارد ذیل نیز اشاره دارد :

۱- انتظار مردم از اعضا لیست امید شورای شهر بعد از فاجعه شکست آنان در انتخاب شهردار تبریز ، که کل تیم لیست امید به تک بازیکن حریف باخت ، این بود که در چهار سال آتی و در بزنگاههای مختلف و حساس ، اعضا لیست امید جبران مافات نموده و با عملکرد خوب و سنجیده و ایستادگی در برابر زر و زور و تزویر ، اذهان مردم را از آن شکست اسف بار رهانیده و شوق و شعفی در مردم ایجاد نمایید ، ولی چنین اتفاقی که نیفتاد هیچ ، با تنها گذاشتن فرج قلیزاده ، بار دیگر خطر عافیت طلبی در بین اعضا لیست امید را به روشنی به تصویر کشید .

 

۲- جای شک و شبه ای وجود ندارد که گفته ها و نوشته های رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر  صحت دارد و بی قانونی ، غیر شفافیت در شهرداری تبریز برای هر ناظر بیرونی واضح و مبرهن است ، چرا که فرج قلیزاده با انتشار ” نامه سرگشاده ” به مسئولین شهر و استان و برگزاری ” نشست با اصحاب رسانه ” به تخلفات فوق الذکر تاکید داشته و سعی دارد با مستندات موجود و قوانین مندرج در باره شهرداری ها ، مردم را از فاجعه رخ داده در شهرداری تبریز آگاه سازد .

 

۳- قلم ها و رسانه های مسمومی که در بدنه شهرداری رخنه کرده و مثل زالو آنرا مکیده و از سفره شهرداری ، که همانا سفره مردم است ، ارتزاق می کنند ، نباید سبب سکوت اعضا لیست امید شود و آنان مصلحت خویش را به مصلحت مردم ترجیح داده و خفت و خواری را بپذیرند .

 

۴-  اکنون درنگ جایز نیست ، چرا که شهر در امن و امان نیست و مدام به انحای مختلف در حال چپاول است ، گاهی به شکل جذب نور چشمی ها و قرار دادن آنان در پست های مدیریتی حساس ، گاهی با ایجاد سازمان غیر قانونی با هزینه های میلیاردی و گاهی عملکردهای فراقانونی .

 

۵- حال که فرج قلیزاده پرچمدار مقابله با قانون شکنی در شهرداری شده است ، بایستی اعضا لیست امید و حتی اعضا غیر لیست هم بدلیل وجدان جمعی و دلسوزی برای شهر اولین ها و عمل به وظیفه شرعی و قانونی ، ایشان را همراهی کنند و از زر و زوز و تزویر و قلم های مسموم نیز واهمه ای نداشته باشند ، چرا که ملت رفتار نمایندگان خود در پارلمان شهری را بخوبی رصد می کنند و یقینا در هنگامه های حساس واکنش نشان خواهند داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *