سه شنبه ۲۴ام مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16th October 2018

مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 173646

آشنایی با آناتومی نفوذی های جهش یافته!

امروز ما با نفوذی هایی طرف هستیم که جهش یافته اند. روش های سنتی و قدیمی برای شناسایی و مبارزه با آنها کارساز نیست، آنها همه جا هستند و هیچ جا نیستند، آنها برای ماندن در قدرت و انجام ماموریت های خود به همه چیز تن می دهند و حتی حاضرند در این راه از همه چیز خود بگذرند، دقیقا همه چیز.

احمد مختاری وند / اختصاصی همنوا

 

زمانی که در سال ۵۶ مردم کوچه و بازار به خیابان ها ریختند و بر علیه فساد و تبعیض و بی عدالتی رژیم پهلوی شوریدند، حکومت جدیدی  سر کار آمد که از جنس مردم بود. خیلی ها در دنیای آن روز چشم دیدن این حکومت و مردم را نداشتند و به هر دستاویزی چنگ انداختند تا دمار آن را درآورند ولی ارتباط تنگاتنگ انقلاب با مردم و مردم با انقلاب آنها را ناکام گذاشت و همین باعث شد تا روش دیگری را به کار بگیرند: نفوذ بین مردم و اجزای حکومت.

این روش کارگر افتاد و انقلابی نما چون ویروس های کشنده هر روز تکثیر شدند و شریان های اصلی انقلاب و حکومت را آلوده کردند. اما هنوز مردم آن قدر بی تفاوت نشده بودند که انقلاب شان را به دست نامحرمان بسپارند و با غیرت انقلابی، نقاب از چهره انقلابی نما برداشتند و آنها را افشا کردند. البته در آن روزها تلاش برخی انقلابی های منفعل هم بی ثمر نبود، آنان مدام انقلابی ها را که به بی عدالتی و عدول از آرمان های انقلاب توسط عناصر حکومت معترض بودند، به نهادهای قانونی ارجاع می دادند تا جایی که دیگر کسی جرات امر به معروف و نهی از منکر هم نداشته باشد. آنها کسانی بودند که هم می خواستند در اردوگاه امام حسین باشند و هم با یزید فالوده بخورند!

با تمام این ها، نفوذی ها هر چه تلاش می کردند تا رنگ نیروهای مخلص انقلاب را بگیرند، باز دم خروس شان بیرون می زد. آنها برای قالب کردن خود به مردم و حکومت مجبور بودند تا حداقل مانند انقلابی ها جان در کف بگیرند و در میدان مبارزه باشند یا بین زراندوزی و ساده زیستی و انقلابی گری یکی را انتخاب نمایند و… همین انتخاب های غلط مشت شان را باز می کرد و مردم آنان را به کنار می زدند.

تا این که سال ها گذشت و نسل جهش یافته نفوذی ها به بازار آمد. این اتفاق زمانی افتاد که تلاش های انقلابی های منفعل، در خانه نشین کردن و بی تفاوت ساختن بخشی از مردم و عناصر انقلاب نتیجه داده بود. انقلابی ها کار را به نهادهای مسئول سپردند و به سراغ زندگی رفتند تا با خون دل بسازند و بسوزند و این بهترین فرصت بود تا طالبان غنائم از راه برسند و بی هیچ رنجی هر جا که غنیتمی هست، ریشه بیندازند.

امروز ما با نفوذی هایی طرف هستیم که جهش یافته اند. روش های سنتی و قدیمی برای شناسایی و مبارزه با آنها کارساز نیست، آنها همه جا هستند و هیچ جا نیستند، آنها برای ماندن در قدرت و انجام ماموریت های خود به همه چیز تن می دهند و حتی حاضرند در این راه از همه چیز خود بگذرند، دقیقا همه چیز.

هنوز تصویر درستی از روش های رشد و نمو این ویروس های نفوذی در دسترس نیست و احتمال دارد همزمان که شما این سطور را می خوانید یکی از این ویروس ها در کنار دست تان زاغ سیاه شما را چوب می زند!

در هر حال ما تلاش کرده ایم تا با بررسی گونه های مختلف این ویروس، برخی رفتارهای خطرساز آن را رصد کنیم و برای آشنایی شما و مسئولانی که اشتغالات فراوانی! دارند و فرصت نمی کنند تا به وظایف اصلی خود برسند، معرفی نماییم. البته بدیهی است که این گزارش نمی تواند همه آن چیزی باشد که در باره این ویروس بر سر زبانهاست اما همین هم بعد از بررسی ها و کنکاش های بسیار به دست آمده است.

۱. این نوع از نفوذی ها قابل شناسایی نیستند و اگر شناسایی هم شوند، دستگیر نمی شوند! چرا که پیشتر دم اکثر دستگیر کنندگان را دیده اند.

۲. مواضع رشد و نمو این ویروس معمولا مراکزی است که در آن پول و پله بی حساب و کتاب فراوان وجود دارد. شامه نفوذی ها در مقابل پول بیت المال بسیار تیز است.

۳. در اتاق پشتی دفاتر آنها می توان انواع لباس های مناسب جشن، عزا، پارتی، ورزش، لباس مناسب نمازجمعه، پیراهن مناسب مراسم یادواره شهدا و چفیه ساده و حتی چفیه ویژه شهدای مدافع حرم را دید. آنان برای همه اتفاقات آمادگی کامل دارند.

۴. آنان از روابط عمومی بالایی برخوردارند اما در عین حال وقتی مصدری را تصاحب می کنند، فرد معتمدی را به عنوان روابط عمومی خود انتخاب می کنند تا با پول بیت المال زمینه های شهرت او را فراهم کنند.

۵. آینده پژوهی از موضوعات مورد علاقه آنهاست. آنها دوست دارند تا با پول یا بده بستان های دیگر ترتیبی بدهند تا آینده مورد علاقه شان تحقق یابد. در آینده آنها، آینده فرزندان، دامادان و فامیل و اقربا دیده شده است اما آینده مردم لحاظ نشده است.

۶. با ما تفاوت را احساس کنید. این از شعارهای کلیدی آنهاست. نفوذی ها تلاش می کنند این شعار را در همه زوایای زندگی خود عملی سازند. مثلا آنها در حالی که به واجبات دینی بی تفاوتند در عین حال می توانی آنها را در توزیع نذورات ببینی و حتی دیده شده است که بعضا سردسته شاخسی هم می شوند.

۷. جلسات و گعده های آنها را می توان در استخر، رستوران، بیمارستان و حتی برخی سفره خانه مشاهده کرد.

۸. این نفوذی ها به سگ بازی و نگهداری حیوانات هم علاقه نشان می دهند اما معمولا دوست ندارند دیگران از این امر با خبر شوند.

۹. بعضی از اینها در کشورهای همسایه برای خود ویلا یا آپارتمانی تدارک دیده اند و هر وقت از ریاکاری خسته می شوند، مدتی را در آنجا سپری می کنند. البته این اماکن به درد کارهای دیگری هم می خورد، مثل قاپ زدن دل کسی که به رای اش و یا همراهی اش نیاز دارند. در این جور مواقع کلید را می دهند تا این دوست صمیمی هم از لذت یک سفر خارجی بی بهره نماند.

۱۰. نفوذی ها کلا به سفر خارجی علاقه دارند، علی الخصوص وقتی که با پول بی صاحب بیت المال باشد. این علاقه باعث شده است تا بسیاری از آنها به فکر گرفتن اقامت از کشورهای دیگر باشند. در این راه دشوار آنها به خیلی از مشقات تن در می دهند.

۱۱. در اطراف آنها لشکری از دلالان خبری و رسانه ای حضور دارند که وظیفه شان تر و خشک کردن رییس است. شهوت دیده شدن و همیشه در ویترین بودن گونه ای از این ویروس ها را وسوسه کرده تا شبکه ای از رسانه ها و مطبوعات را برای خود داشته باشند.

۱۲. آنها نرخ همه را می دانند و تنها چیزی که نمی دانند شماره حساب است تا از شرمندگی طرف مقابل در بیایند… لطفا شماره کارت تان را محبت کنید… خطر در بیخ گوش همه است نگران باشیم.

برچسب‌ها, , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار