دوشنبه ۲۳ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 15th October 2018

مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 173615

ضرورت تسریع بر تکمیل طرح آبرسانی از ارس به تبریز/خشک شدن دریاچه ارومیه زندگی ۱۵ میلیون نفر را تهدید می‌کند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: احیا نشدن این دریاچه و وزش بادهای نمکی از این دریاچه به شهرهای شمال‌غرب کشور در آینده موجب می شود تا حدود 15 میلیون جمعیت این منطقه در معرض خطر قرار گیرند.

به گزارش همنوا به نقل از فارس ، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با وزیر نیرو تکمیل طرح آبرسانی از ارس به تبریز با توجه به توسعه شهر و شهرک های اقماری را خواستار شد و اظهار داشت: با وجود استفاده از حداکثر ظرفیت تامین آب از منابع موجود از جمله چاه ها، تصفیه خانه و آبرسانی زرینه رود به تبریز در روزهای پرمصرف و گرم سال سطح آب در مخازن ذخیره اصلی شهر خیلی افت پیدا می کند.

وی با بیان این که این امر حاکی از منفی بودن موازنه تامین و مصرف آب است، افزود: تکمیل آبرسانی تبریز از خط دوم زرینه رود برای رفع این مشکل ضروری است.

آل هاشم با اشاره به ضرورت اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه، یادآوری کرد: احیا نشدن این دریاچه و وزش بادهای نمکی از این دریاچه به شهرهای شمال‌غرب کشور در آینده موجب می شود تا حدود ۱۵ میلیون جمعیت این منطقه در معرض خطر قرار گیرند.

آل هاشم بر ضرورت توجه ویژه به تکمیل طرح های احیای این دریاچه از سوی وزارت نیرو و سازمان محیط زیست تاکید کرد.

وزیر نیرو در سفر یک روزه خود به تبریز علاوه بر افتتاح ۱۰۳ پروژه حوزه برق، در مراسم معارفه مدیران عامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی و برق منطقه ای آذربایجان حضور یافت و قرار است از تصفیه خانه فاضلاب تبریز نیز بازدید کند.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار