دوشنبه ۲۳ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 15th October 2018

مرداد ۹ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 173321

میانه به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل می‌شود /تبدیل شهرهای واجد شرایط به مناطق ویژه اقتصادی، رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی به همراه دارد

نماینده مردم میانه در مجلس از تصویب لایحه تبدیل برخی شهرهای واجد شرایط از جمله میانه به منطقه ویژه اقتصادی در کمیسیون اقتصادی خبر داد.

به گزارش همنوا به نقل از فارس، یعقوب شیویاری اظهار کرد: دولت از چند سال پیش طرح مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی را مورد بررسی قرار داده و جزو لایحه‌های دولت است.

وی با بیان اینکه هشت منطقه آزاد و تعداد انگشت‌شماری منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارد، گفت: در روزهای اخیر مراحل نهایی مناطق آزاد و ویژه توسط دولت بررسی شده است و بنده نیز با توجه به اهمیت موضوع و تطابق شاخص‌های یک منطقه ویژه اقتصادی با شهرستان میانه، سعی بر شرکت در تمام جلسات مرتبط با آن داشتم.

نماینده مردم میانه در مجلس خاطرنشان کرد: روز یک‌شنیه لایحه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و اقتصادی با حضور اعضای هیات دولت، کمیسیون و نمایندگان مرتبط تصویب شد که در آن لایحه شهرهایی از قبیل مرند، شبستر، ملکان، میانه و بناب کاندیدای منطقه ویژه اقتصادی بودند.

وی ادامه داد: میانه از لحاظ اطلاعات و شاخص‌های خواسته شده برای تبدیل به منطقه ویژه اقتصادی کامل بود و در کمیسیون اقتصادی مورد تائید و تصویب قرار گرفت.

شیویاری با اشاره به اینکه مصوبه مناطق ویژه اقتصادی به دولت ارسال شده تا بررسی‌های نهایی صورت گیرد، افزود: بعد از بررسی دولت، این مصوبه در صحن علنی مجلس مورد بررسی و رای‌‌گیری قرار خواهد گرفت و با توجه به اهمیت تبدیل یک منطقه به منطقه ویژه اقتصادی این مصوبه در شرایط کنونی کشور و وضعیت اقتصادی حاکم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با تاکید به لزوم تصویب لایحه تبدیل شهرهای واجد شرایط به مناطق ویژه اقتصادی، تصریح کرد: با تصویب این لایحه، رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و صادرات رونق خواهد گرفت

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم نمایندگان با اتفاق و اتحاد نسبت به این طرح اقدام کنند تا نه تنها میانه بلکه شهرهای دیگر واجد شرایط نیز مشمول توسعه اقتصادی و تبعات مثبت آن شوند.

وی متذکر شد: با توجه به اینکه در مجلس موافقان و مخالفان جدی برای مناطق آزاد وجود دارد ولی امیدواریم این لایحه در صحن علنی مجلس رای بگیرد و تصویب شود.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار