دوشنبه ۲۳ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 15th October 2018

مرداد ۹ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 173290

شرکت خودروی فرانسوی باید از ملت ایران عذرخواهی کند/لزوم تضمین فرانسه برای ماندن در ایران

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع صحبت‌هایی مبنی بر خروج و یا ماندن رنوی فرانسه در ایران گفت: در وهله نخست، آنها باید از ملت ایران عذرخواهی کرده و سپس ضرر و زیان گذشته را پرداخت کنند و اینکه تضمین دهند که از تحریم فرار نمی‌کنند.

به گزارش همنوا به نقل از فارس، نادر قاضی‌پور با اشاره به موضوع صحبت‌هایی مبنی بر خروج و یا ماندن رنوی فرانسه در ایران اظهار کرد: در وهله نخست، آنها باید از ملت ایران عذرخواهی کرده و سپس ضرر و زیان گذشته را پرداخت کنند و اینکه تضمین دهند که از تحریم فرار نمی‌کنند.

وی افزود: در گذشته،«نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد که این مسائل محرمانه است در حالی که وقتی رژیم فاسد صهیونیستی از مفاد این قرارداد خبر دارد، چرا باید ایرانیان نامحرم باشند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین اگر از ابتدا آشکارا به ملت ایران این مسائل را بازگو می‌کردند، معلوم می‌شد که فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب درست بوده چون ایشان تاکید کرده بودند که به مذاکرات خوشبین نبوده و از آنها نیز فایده‌ای به ملت نمی‌رسد.

وی تصریح کرد: اما متاسفانه تیم مذاکره کننده گمان می‌کرد که از غرب خبر خوشی می‌رسد در حالی که خبری نشد و کشورمان را چهار سال معطل این مسئله کردند.

قاضی‌پور افزود: شرکت فرانسوی به این علت باید از ملت ایران عذرخواهی کند چون در گذشته نیز بدون هماهنگی با ایران از کشورمان رفته و مشکلات بسیاری برایمان به وجود آورده بود و این دفعه نیز به خاطر رضای خدا نیامده بودند.

وی با اشاره به اینکه سهم تولید پژو در بازار ایران سه میلیون دستگاه است در حالی که در بازار اروپا یک میلیون سهم دارند بیان کرد: علاوه بر آن، در بازار ایران نیز همواره یک میلیون سهم برای تولید خودروی خارجی وجود دارد اما آنها آمده بودند که یک میلیون بازار خودروی خارجی را تصاحب کنند چون عاشق چشم و ابروی ملت ایران نبوده بلکه آمده بودند که اموال کشورمان را چپاول کنند.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار