دوشنبه ۲۳ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 15th October 2018

مرداد ۶ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 172879

طغیان رسانه های پایتخت

هوادار هستید یا روزنامه نگار ؟! / حمله به زنوزی و حمایت از دردانه های سرخابی

اکثریت رسانه های پایتخت بعد از نقش موثر و مالکیت بی نقص زنوزی ، مالک باشگاه تراکتورسازی در حال تخریب این چهره برجسته و مدیر لایق فوتبالی شهر تبریز هستند.

هم نوا – سجاد قربانی – بعد از اینکه محمدرضا زنوزی مالک سابق باشگاه گسترش فولاد تبریز اقدام به خریداری باشگاه تراکتورسازی کرد ، وعده روزهای خوب برای این تیم و دستیابی به اولین قهرمانی قرمزهای تبریز در سطح اول فوتبال ایران را داد تا زنگ خطری برای دردانه های سرخابی ( استقلال و پرسپولیس ) به صدا در بیاید و این دو تیم علاوه بر تیم قدرتمند با مدل انگلیسی تراکتور ، تیم قدرتمند سپاهان دیگر تیم غیر تهرانی را در پیش روی خود ببینند و به معنای واقعی ترسی وصف ناپذیر را در وجود خود ببینند.

برخی رسانه های به ظاهر ملی که باید نگاهی بی طرف به ورزش و بخصوص فوتبال ایران داشته باشند ، با عدم پوشش خوب از یارگیری خوب دو تیم تراکتورسازی و سپاهان در نقل و انتقالات پیش فصل و سپرده شدن تیم تراکتورسازی پرطرفدارترین تیم ترک زبان دنیا به بخش خصوصی ، بعد از انتقال ماشین سازی به جای گسترش فولاد به لیگ برتر ، با تیترهای بسیار عجیب و زننده به تخریب دو باشگاه ماشین سازی و تراکتورسازی پرداختند تا بدین ترتیب از همان ابتدای فصل سعی در تخریب یکی از دو قدرت اصلی فصل جاری لیگ برتر داشته باشند.

اوج این انتقادات و تخریب ها زمانی آغاز شد که محمدرضا زنوزی مالکیت باشگاه ماشین سازی را به رسول خطیبی مهاجم و ستاره سابق تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان داد و با انتقال سهمیه ماشین سازی به جای گسترش فولاد در لیگ برتر ، دومین تیم پرطرفدار و قدیمی ترین تیم شمالغرب ایران را به سطح اول فوتبال ایران بازگرداند تا فردی معلوم الحال در مطرح ترین نشریه ورزشی ایران ، قلم فرسایی کرده و به طور واضح و هوادارگونه درحمایت از یکی از دو تیم سرخابی ، با مسخره کردن هواپیماهای اختصاصی تیم های ملی ایران ، به مالکیت همزمان زنوزی بر دو تیم تبریزی در فصل جاری لیگ برتر فوتبال ایران بتازند و دو تیم قدرتمند فوتبال ایران را مورد سخره و حمله قرار دهند.

تنها با مروری بر روجلد نشریات ورزشی مختلف ایران ، خواهید دید که آنها فقط به دو تیم استقلال و پرسپولیس بها می دهند و به هیچ عنوان به اصول روزنامه نگاری و عدم هواداری از تیم های خاص در نوشتن و قلم زدن پایبند نیستند و قبل از اینکه روزنامه نگار یا خبرنگار باشند ، تنها یک هوادار دو آتشه هستند!

این نوشتار صرفا جهت یادآوری به برخی دوستان در نشریات به ظاهر ملی در راستای مالکیت یک شخص یا یک نهاد بر دو تیم همشهری می باشد چرا که حتما خودشان نیز می دانند که مالکیت دو تیم پرسپولیس و استقلال برعهده یک نهاد می باشد و اگر تخلفی نیز صورت گرفته است ابتدا توسط این دو تیم تخلف شده و از جیب مردم برای این دو دردانه خرج میشود.

برچسب‌ها, , , , , ,دیدگاهها (۲)  • سیامک صنوبری

    این فرمایش شما کاملا صحیح است اما مسئله جدیدی نیست فدراسیون، وزارت ورزش، کمیته های مختلف من درآوردی، نشریات و همه و همه در اختیار دو تیم پرسپولیس و استفلال بوده اند، هستند و خواهند بود. اگر این حمایتها نبودند این دو تیم الان در محلات تهران هم نمیتوانستند دوام بیاورند

  • رضا

    مسئله مهم برای تراکتوراین است که زنوزی بایددرمقابل اقدامات غیرقانونی برعلیه تراکتور مردانه بایستد وحتی اگر لازم باشدبه فیفا شکایت کند والا مثل سالهای قبل باحاشیه سازی تراکتوررا ناکام خواهندکرد .نمایندگان استان هم باید تکلیف خودرا روشن کنند وتنهابا شال تراکتورعکس نگیرند ششگلانی ها وفغانی ها وترکی ها وبهروان ها تاج ها و…. کمیته انضباطی ها وسازمان لیگ ها و… هنوز هستند . باکنارگذاشتن انفعال واعتراض نکردن مردم به استادیومها هجوم خواهند برد . چه خب است اگر نمایندگان ومسئولان استان پی گیرامکان حضورخانواده ها وخانمها دراستادیوم باشند . پرونده های تراکتور مثل حوادث فینال سال ۹۴ را پی گیری کنیدتا سپاهانی ها وتاج وفغانی وششگلانی وبهروان و… تنبیه شوند .مگر سعیدی وروحانی قول پی گیری نداده بودند ؟

آخرین اخبار