شنبه ۲۸ام مهر ۱۳۹۷ , Saturday 20th October 2018

تیر ۳۱ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 172125

۷۰ درصد از عملیات خاکی مسیرگشایی خیابان ارتش تبریز اجرا شد

شهردار منطقه 3 تبریز گفت: 70 درصد از عملیات خاکی طرح مسیر گشایی امتداد خیابان ارتش به کمربندی میانی این کلانشهر اجرا شده است.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، مرتضی موحدنیا با بیان اینکه با ادامه این روند این طرح تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد، افزود: این خیابان به طول حدود ۵۰۰ متر و عرض ۵۵ متر اجرا می شود.
وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است، یادآوری کرد: هم اکنون مشکل خاصی از نظر اجرای این طرح وجود ندارد و جدول گذاری و آسفالت این طرح نیز به پیمانکار واگذار می شود.
شهردار منطقه ۳ تبریز اظهار داشت: با توجه به اعلام شهرداری به دستگاه های خدماتی برای اجرای تاسیسات خود در این مسیر پیش از تکمیل این طرح، به غیر از شرکت گاز سایر دستگاه های خدماتی اقدام های خود را آغاز کرده اند.
موحدنیا ادامه داد: طبق توافق با ارتش جمهوری اسلامی بخشی از پادگان ارتش واقع در این منطقه تا پایان مرداد به شهرداری واگذار تا بوستان ۱۰ هکتاری احداث شود.
وی گفت: فراخوان مسابقه طراحی این بوستان داده شده و طراحان زیادی از داخل و خارج کشور از آن استقبال کرده و طرح هایی از سنگاپور و کانادا ارسال شده است.
شهردار منطقه ۳ تبریز با بیان اینکه با اجرای این بوستان نیم متر به سرانه فضای سبز این منطقه افزوده می شود و این سرانه به ۸.۵متر افزایش می یابد، اظهار داشت: پس از اتمام عملیات مسیرگشایی، برای روان سازی ترافیک در این منطقه تقاطع غیرهمسطح اجرا می شود.
موحدنیا افزود: در این منطقه علاوه بر بوستان، ایستگاه مترو، جایگاه سوخت، پارکینگ و سایر فضا‌های مشابه احداث می شود.

** بوستان های محله ای در محلات احداث می شود
شهردار منطقه ۳ تبریز گفت: به منظور دسترسی ساکنان مناطق محروم به امکانات تفریحی و سرگرمی بوستان های محله ای در محلات این منطقه احداث می شود.
موحدنیا افزود: هم اکنون در محله سجادیه بوستان محله ای احداث شده و در سایر محلات نیز مراحل احداث چنین بوستان هایی انجام می شود.
وی با بیان اینکه در کنار بوستان سجادیه زمین ورزشی کوچکی برای بازی بچه ها احداث شده است، یادآوری کرد: زیرساخت های لازم برای کاشت چمن مصنوعی در این زمین انجام شده و تا ۲ هفته آینده چمن مصنوعی این زمین به بهره برداری می رسد.
موحدنیا، احداث بوستان یادگار امام (ره) با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی، برگزاری دوره های آموزش شهروندی در فرهنگسراها، راه اندازی اولین خانه کتاب بوستانی تبریز در بوستان منظریه و اجرای بزرگترین نقاشی خیابانی به طول ۸۵۰ متر با همکاری بخش خصوصی را از اقدام های این شهرداری اعلام کرد.

** عملیات مرمت و بازسازی کانال ایلی سو در حال تکمیل است
شهردار منطقه۳ تبریز با بیان اینکه عملیات مرمت و بازسازی کانال ایلی سو در کمربندی میانی در حال تکمیل است، گفت: هم اکنون قسمتی از این کانال بعد از سنگ چینی و مرمت کف و دیواره ها با ۳۱ دال بتنی پوشیده شده است.
موحدنیا افزود: این کانال از مقابل شهرک آزمایش در جنوب شهر شروع شده و از مسیل دره مارالان (ساری زمی) عبور کرده و در ادامه مسیر خود از کمربندی میانی از خیابان آزادی رد شده و در چهارراه لاله از سطح محدوده و حوزه اختیارات عملیاتی منطقه ۳ خارج می شود.
وی با بیان اینکه این طرح با همکاری شرکت خانه سازی و ۳ پیمانکار با اعتبار حدود ۷ میلیارد ریال اجرا می شود، یادآوری کرد: به زودی عملیات مرمت و بهسازی این کانال در محدوده سطح حوزه شهرداری منطقه ۳ تبریز به اتمام می رسد.

** آسفالت خیابان ها اولویت اول شهرداری است
شهردار منطقه ۳ تبریز با بیان اینکه آسفالت خیابان ها اولویت اول شهرداری است، گفت: این طرح در ۲ بخش محله محور و آسفالت اساسی اجرا می شود.
موحدنیا افزود: برای این طرح حدود ۴۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که این مبلغ قابل افزایش است.
وی گفت: با توجه به حجم بالای تخریب آسفالت در این منطقه و معضل افزایش قیمت قیر، از سوی شهردار تبریز مجوز خرید آسفالت خارج از مجموعه شهرداری به شهرداری منطقه ۳ صادر شده و مشکلی برای تامین آسفالت مورد نیاز وجود ندارد.
کلانشهر ۱.۸ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار