اختصاص اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای تامین زیرساخت‌های اجرایی قانون حمایت از معلولان - پایگاه خبری تحلیلی هم نوا
چهارشنبه ۲۴ام مرداد ۱۳۹۷ , Wednesday 15th August 2018

تیر ۲۶ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 171968

اختصاص اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای تامین زیرساخت‌های اجرایی قانون حمایت از معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای فراهم کردن زیرساخت‌های اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان در بودجه ۹۷ خبر داد.

به گزارش همنوا به نقل ازایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم تجلیل از دست اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، با بیان اینکه تصویب لایحه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در شهریور ۹۶ از سوی دولت با همراهی کارشناسان، صاحب‌نظران و سازمان‌های مردم نهاد فعال این حوزه به بنده پیشنهاد شد، گفت: مجلس نیز در دو کمیسیون بهداشت و اجتماعی بررسی لایحه را در دستور کار قرار داد و در نهایت این لایحه در بهمن سال گذشته به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه در هشتم اردیبهشت ماه امسال این قانون پس از تایید شورای نگهبان جهت اجرا ، ابلاغ شده است، افزود: رئیس جمهور دستگاه‌های اجرایی را موظف به اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت کرد.

به گفته وی، این قانون شرایطی را فراهم می‌کند که معلولان دیگر منزوی نباشند و شرایط اشتغال، سلامت و مطالبات آنها در مورد مناسب سازی فضاهای شهری فراهم شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که آیا همه بخش‌های این لایحه نیازمند دریافت بودجه است،‌ گفت: همه بخش‌های این قانون نیازمند بودجه نیست، برای مثال قانون استخدام سه درصدی معلولان در دستگاه‌های اجرایی کشور نیاز به بودجه ندارد و سازمان استخدامی کشور موظف است ۳ درصد از ظرفیت استخدامی دستگاه‌های اجرایی را به معلولان اختصاص دهد که نمونه اخیر آن در مورد آزمون استخدامی آموزش و پرورش بود.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها مکلف هستند این قانون را اجرا کنند، تاکید کرد: در صورت عدم اجرای این قانون سازمان بهزیستی می‌تواند آن را از طریق منابع قضایی پیگیری کند.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار