سکه‌ها بدون مالیات و محدودیت تحویل داده شد - پایگاه خبری تحلیلی هم نوا
چهارشنبه ۲۴ام مرداد ۱۳۹۷ , Wednesday 15th August 2018

تیر ۲۶ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 171955

سکه‌ها بدون مالیات و محدودیت تحویل داده شد

با وجود حواشی که در مدت اخیر در مورد نحوه تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده ایجاد شده بود، در نهایت امروز سکه‌های سررسید سه ماهه تحویل خریداران شد و نه هزینه و نه مالیات اضافه‌ای از آنها گرفته شده و نه این‌که تعداد آن محدود شده است

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، امروز همزمان با ۲۶ تیرماه و طبق وعده بانک مرکزی سکه‌های پیش‌فروش سررسید سه ماهه در شعب بانک ملی به خریداران تحویل شد.

روند تحویل سکه‌ها از این حکایت دارد که افرادی که سکه خریداری کرده بودند می‌توانند با مراجعه به شعب هر تعداد که ثبت نام کرده بودند را دریافت کنند بدون آنکه از آنها مالیاتی کسر شده و یا این‌که در تعداد محدودیتی ایجاد شود. این در حالی است که در حدود یک ماه گذشته برخی مسئولان موضوع سکه‌های پیش‌فروش را مطرح کرده و نسبت به کسانی که تعداد بالایی سکه خریده بودند انتقاداتی را عنوان و خواستار محدود شدن سکه‌های تحویلی شده بودند، به طوری که نمایندگان مجلس طرحی را در نظر داشتند به تصویب برسانند که براساس آن سکه‌های پیش‌فروش فقط در حد ۱۰ سکه تحویل شود، چرا که معتقد بودند نباید یک نفر بتواند حدود ۳۰ هزار سکه خریداری کرده و با توجه به اختلاف قیمت بازار سود بالایی ببرد.

همچنین بحث‌هایی در رابطه با اخذ مالیات از خریداران سکه مطرح شده بود، به طوری که قرار بود از این افراد بابت هر سکه مالیات دریافت شود. با این حال در این جریان بانک مرکزی تاکید کرده بود سکه‌های پیش فروش شده طبق تعهد اولیه یعنی براساس تعداد خریداری شده و به طور فیزیکی تحویل می‌دهد.

در این شرایط با توجه به این‌که تاکنون سکه‌های یک ماهه و سه ماهه سررسید شده‌اند و صاحبان آنها توانسته‌اند طبق قرارداد اولیه سکه‌های خود را تحویل بگیرند این انتظار وجود دارد که در ادامه نیز تمامی خریداران سکه‌های خود را به طور کامل و براساس شرایط ابتدایی دریافت کنند.

طرح پیش فروش سکه در فاصله بهمن‌ تا فروردین‌ماه اجرایی شد و در آن هفت میلیون و ۶۰۰ هزار سکه در هفت سررسید به فروش رفت. گرچه قیمت قطعی سکه‌های پیش فروش شده در سررسیدها حداکثر یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود، اما اکنون سکه تا مرز دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار قیمت خورده و سود مناسبی را برای دارندگان آن ایجاد کرده است.

اخبار مرتبط :



دیدگاهها (۲)



  • نام...

    هر گونه بد قولی و عدم تعهد بانک مرکزی نسبت به تعهدات تیر خلاصی است به نیم اعتماد مانده مردم به نظام بانکی که باعث خروج سپرده ها و ورو د ان به بازار ارز و سکه و مسکن و خودرو شده و ویرانگر خواهد بود.مردم در حال رصد هستند.ودر صورت بد عهدی منبعد از هیچ طرح و پیشنهادی از طرف سیستم بانکی استقبال نخواهند کرد.مسولین مواظب باشند.که این خطای اخر محسوب میشود

  • نام...

    یا ایهاالذین امنوا اوفوا بالعقود.ای کسانیکه ایمان اوردید به عهد و پیمان خود عمل کنید

آخرین اخبار