پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۳۰, ۱۳۹۷ / November 21, 2018

بیش از ۱۳۰۰ مسکن مددجویی در آذربایجان غربی احداث می شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: تا پایان امسال یکهزار و 311 واحد مسکن مددجویان زیر پوشش این نهاد در استان احداث می شود که بخش عمده این واحدها روستایی است.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، عزیز سهندی اظهار کرد: از این تعداد یک هزار و ۶۶ واحد شامل ۸۱ درصد کل واحدها در روستاها و ۲۴۵ واحد شامل ۱۹ درصد در شهرها احداث می شود.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن یک هزار و ۶۲۷ واحد مسکونی مددجویی طی سال جاری در آذربایجان غربی مرمت می شود.
وی بیان کرد: برای اجرای این طرح ها در مجموع ۵۱۵ میلیارد ریال اعتبار ویژه در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر چهار هزار و ۶۰۳ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی فاقد مسکن بوده یا دارای مسکن غیرقابل سکونت هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: تامین زمین مناسب برای احداث مسکن به ویژه در شهرها و همچنین بالا بودن هزینه احداث و گرانی مصالح از جمله مهمترین مشکلات پیش روی این نهاد در حوزه ساخت مسکن مددجویان است.
سهندی با قدردانی از همراهی خیران برای احداث مسکن مددجویی در آذربایجان غربی افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانک های عامل ارائه دهنده تسهیلات مسکن شهری و روستایی نیز همکاری خوبی در این خصوص دارند.
به گزارش ایرنا، بیش از ۶۵ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد در آذربایجان غربی وجود دارد که بخش عمده آنان با تلاش این نهاد حمایتی صاحب مسکن شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *