شنبه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۷ , Saturday 22nd September 2018

تیر ۱۸ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 171186

پاسخی منطقی برای سئوالات حوزه آب نداریم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خواستار فعال تر شدن شبکه فناوری و نوآوری آب و خاک شد که به گفته وی فرصتی مغتنم برای استان به شمار می رود.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا علی جهانگیری روز یکشنبه در نشست تخصصی بازچرخانی آب آذربایجان شرقی، اظهار داشت: امروز سووالات بی شماری در حوزه آب وجود دارد که ما پاسخ منطقی برای این سووالات نداریم، چون هیچ چشم‌انداز مشخصی در موضوع آب برای سالیان آینده وجود ندارد و این پرسش ها باید در سند جامع آب استان پاسخ داده شود.
وی با تاکید بر ضرورت تدوین سند جامع آب استان، افزود: جای خالی سند جامع آب در استان به‌ شدت احساس می ‌شود و ضروری است این سند در کمترین زمان ممکن تدوین و عملیاتی شود.
جهانگیری خواستار بهره‌ گیری از توان متخصصین داخلی برای تدوین این سند شد و ادامه داد: این سند باید با بهره ‌گیری از توان متخصصان دانشگاهی و کارشناسان برجسته ادارات مرتبط و با تولی گری یکی از نهادهای ذیربط هرچه سریع ‌تر عملیاتی شود.
وی، تدوین برنامه راهبردی بر مبنای واقعیت‌های موجود جامعه در مساله آب را یادآور شد و گفت: اگر برنامه ‌ای تدوین می ‌شود باید راهبردی و عملیاتی باشد و ما به‌ هیچ‌ عنوان به دنبال پروژه‌های صرف تحقیقاتی نیستیم.
جهانگیری احصای تهدیدات و فرصت‌های بخش آب را یکی از ملزومات این حوزه دانست و افزود: برنامه‌های بخش آب باید با در نظر گرفتن تهدیدات، فرصت‌ها، نیازها و باید و نبایدها تدوین شود و اگر سندی تدوین می‌ شود باید همزمان مراحل اجرایی آن نیز آغاز شود.
وی، فعالیت شبکه فناوری و نوآوری آب‌ و خاک در استان را فرصت مغتنمی برای هم پیوندی بین متخصصان این بخش دانست و گفت: انتظار داریم این شبکه همچون گذشته با قدرت در مسایل مرتبط ورود و نسبت به رفع نیاز این بخش راهکارهای علمی و عملیاتی ارایه کند.
جهانگیری با تاکید بر وجود محدودیت های منابع آب در کشور و استان، گفت: با بهره گیری از فناوری های جدید باید در مسیر به روزکردن این بخش حرکت کنیم تا در آینده دچار مشکلات غیر قابل حل نشویم.

برچسب‌هادیدگاهها (۰)آخرین اخبار