شنبه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۷ , Saturday 22nd September 2018

تیر ۱۸ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 171183

فرماندار اهر:

رونق گردشگری ارسباران با تکمیل بزرگراه تبریز-اهر میسر است

فرماندار شهرستان اهر گفت: رونق و گسترش صنعت گردشگری منطقه ارسباران(قره داغ) تنها با تکمیل و بهره برداری بزرگراه تبریز-اهر میسر است.

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا زاهد محمودی روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات و موانع پروژه های عمرانی شهرستان اهر، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به تکمیل و تحقق مطالبات مردم نگاه ویژه ای دارد که یکی از آنها پروژه بزرگراه اهر – هریس – تبریز است.
وی افزود: مهمترین مطالبه مردم اهر و سایر شهرهای منطقه قره داغ، تکمیل بزرگراه اهر – هریس – تبریز است که متاسفانه در گذشته آن طور که باید و شاید توجه چندانی به این پروژه نشد، اما این طرح زیربنایی در دولت های یازدهم و دوازدهم با تخصیص اعتبار پیشرفت های فنی زیادی داشته است.
محمودی با بیان اینکه پروژه بزرگراه اهر – تبریز هم اکنون بیش از ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این بزرگراه مسیر تردد مردم شهرستان های ورزقان، کلیبر، هوراند، خداآفرین، هریس، اهر از آذربایجان شرقی و شهرستان های مشگین شهر، پارس آباد و مغان از اردبیل است و تکمیل آن می تواند به رونق گردشگری در آذربایجان شرقی کمک کند.
وی با بیان اینکه شهرستان اهر در شاهراه گردشگری شمال آذربایجان شرقی قرار دارد، اظهار داشت: یکی دیگر از محورهای مواصلاتی شهرستان اهر و بین استانی جاده اهر – مشگین شهر است که اخیراً تبدیل ۲۰ کیلومتر این جاده به بزرگراه در دست مطالعات قرار گرفته است.
محمودی، محور اهر – کلیبر و اهر – مشگین شهر را جزو محورهای پرتردد و حادثه خیز آذربایجان شرقی برشمرد و اضافه کرد: با توجه به گردشگر پذیر بودن مسیر های مزبور و حجم گسترده تردد خودروها در این جاده ها، بیشترین حوادث رانندگی استان در این محور رخ می دهد.
فرماندار اهر به خشکسالی های اخیر در منطقه نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این مساله از معضلات بزرگ اجتماعی شهرستان اهر است، گفت: سد ستارخان علاوه بر تأمین آب شرب بیش از ۱۲۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان، آب بیش از شش هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی و باغی را تامین می کند که طی سال های گذشته با کم آبی مواجه شده است.
محمودی افزود: سدهای کجری چایی و ایثار شهرستان اهر نیز به رغم اینکه در گذشته مطالعات آنها انجام یافته و حتی هزینه هایی هم در سد ایثار صورت گرفت اما با گذشت سالها هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.
وی از بدهی دولت به شهرداری اهر در جریان زلزله سال ۹۱ منطقه ارسباران نیز خبر داد و یادآور شد: در زلزله منطقه قره داغ دولت وقت، شهرداری اهر را ملزم به صدور رایگان پروانه ساخت وساز در حریم شهری کرده بود که هزینه های آن تاکنون پرداخت نشده است.
شهرستان اهر با جمعیت ۱۵۰ هزار نفر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال شرقی تبریز واقع شده و مرکز منطقه بزرگی موسوم به ارسباران (قره داغ) متشکل از شهرستان های اهر، هریس، ورزقان، کلیبر و خداآفرین است.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار