شنبه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۷ , Saturday 22nd September 2018

تیر ۱۷ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 171114

وام اشتغال با بهره ۶ درصدی در اختیار باغداران قرار می‌گیرد

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: این سازمان برای افزایش تولیدات در استان، با همکاری بانک‌های عامل و اداره کار، رفاه و تامین اجتماعی، وام اشتغال با بهره شش درصدی در اختیار باغداران و کشاورزان قرار می‌دهد.
به گزارش همنوا به نقل از ایسنا اکبر فتحی در جشنواره برداشت آلبالو در بخش تسوج شهرستان شبستر، اظهار کرد: مهم‌ترین شاخص برای انتخاب محصول آلبالو برای جشنواره، کم آب بر بودن آن است.
وی با اشاره به این‌که دو  هزار و ۴۰۰ هکتار از باغات شهرستان شبستر به آلبالو اختصاص یافته است، گفت: ۵۰ درصد ظرفیت تولید این محصول در شهرستان شبستر و ۵۰ درصد آن نیز در شهر تسوج واقع شده است، انتظار می‌رود بیش از ۱۶ هزار تن آلبالو از باغات شهرستان برداشت شود.
وی با بیان این‌که وجود صنایع تبدیلی و تکمیلی در کنار این پتانسیل ارزشمند ضروری است، گفت: ارزش افزوده در صنایع فرآوری نهفته است و باید بهره برداری لازم از این مهم انجام گیرد.
وی افزود: صنایع فرآوری کمک بزرگی برای بازاریابی بوده، فسادپذیری را کاهش داده و فرصت ماندگاری را ارتقاء می‌بخشد.
  وی با بیان این‌که اصلاح باغات در شهر تسوج به ویژه در گردو به صورت مطلوب انجام شده است، گفت: امیدوارم در آلبالو هم اصلاح باغات انجام گیرد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که در فروش محصولات باید دست دلالان را کوتاه کرد، افزود: تلاش کنیم افراد سودجو بر تولید محصولات کشاورزی حاکم نشوند.
وی بیان کرد: اگر تولید به صورت مستقیم به کارخانه‌ها و مراکز خرید فرستاده شود بر رغبت تولید کنندگان افزوده شده و بهره‌وری در بخش کشاورزی افزایش خواهد یافت.
فتحی در بخش پایانی سخنان خود گفت: خدا را شاکریم که بیش از ۱۳ میلیوتن گندم در سطح کشور و در استان ۸۰۰ هزار تن تولید داریم که از این میزان بیش از ۵۰۰ هزار تن خرید تضمینی خواهند شد.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار