پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۳۰, ۱۳۹۷ / November 21, 2018

کنگره بین‌المللی شمس تبریزی با مسئولیت اجرایی سازمان فرهنگی‌و‌هنری برگزار می‌شود

سرپرست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز از برگزاری کنگره بین المللی شمس تبریزی خبر داد و گفت: این کنگره، از رویدادهای ارزنده تبریز 2018 است که با مسئولیت اجرایی سازمان فرهنگی و هنری، پاییز امسال در شهر تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش همنوا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، میکائیل نظری با بیان این موضوع گفت: نظر به اهمیت فضای فرهنگی و ادبی و تاریخی شهر تبریز و همزمان با سال ۲۰۱۸ ، کنگره بین‌المللی شمس تبریزی به عنوان یکی از برنامه های مهم و ارزشمند این سال در پاییز سال جاری در شهر تبریز برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز بعد از برگزاری نشست هماهنگی کمیته فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ در استانداری آذربایجان‌شرقی، در این خصوص گفت: شهر تبریز با نمودهای فرهنگی خود در جهان شناخته شده است و شخصیت تاریخی شمس تبریزی، یکی از چهره های درخشان و بی بدیل شهر است که به حق شناخته نشده و شایسته است در سالی که به نام شهرمان نامگذاری شده، بیش از پیش به این شخصیت تاریخی بپردازیم.

نظری، برگزاری کنگره شمس تبریزی را در سطح بین المللی، زمینه ای برای مطرح شدن هر چه بیشتر و شایسته تر ویژگی های شهر تبریز و همچنین حضور اهالی فرهنگ و ادب از سراسر جهان در پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ معرفی نمود.

به گفته دبیر اجرایی این همایش، بر اساس مصوبه کمیته فرهنگی تبریز ۲۰۱۸، این سازمان به عنوان دبیرخانه کنگره بین المللی شمس تبریزی، پس از انتشار فراخوان در خدمت علاقمندان و پژوهشگران خواهد بود.

وی به ظرفیت‌های دانشگاهی، ادبی و پژوهشی شهر تبریز اشاره و کرد: عموم پژوهشگران، اساتید دانشگاه، نهادهای فرهنگی و ادبی، می‌توانند با ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود، این کنگره بین‌المللی را درارتقای سطح کیفی و تاثیرگذاری اهداف برگزاری، یاری کنند.

گفتنی است نشست هماهنگی کمیته فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ در استانداری آذربایجان‌شرقی، به ریاست دکتر شهرتی‌فر، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی برگزار و طی آن، زمینه‌ها و هماهنگی‌های اولیه برای برگزاری کنگره بین‌المللی شمس تبریز، بحث و بررسی شد.

با تصویب این کمیته، سرپرست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز به عنوان مسئول دبیرخانه کنگره انتخاب، و مقرر شده‌است این سازمان، به عنوان دبیرخانه، هماهنگی و تدوین فراخوان و پروپوزال کنگره را در دستور کار قرار داده و طرح‌های لازم را به شورای سیاستگذاری تبریز۲۰۱۸، انتقال دهد.

علاقه مندان می توانند پس از انتشار فراخوان کنگره، سوالات خود را از طریق شماره تلفن ۳۳۲۴۸۳۸۰-۰۴۱یا پایگاه اطلاع رسانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به نشانی http://honar.tabriz.ir مطرح نموده و در این رویداد فرهنگی مشارکت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *