پایگاه خبری تحلیلی هم نوا / هم صدا با ملت
آبان ۲۲, ۱۳۹۷ / November 13, 2018

دریاچه ارومیه حال خوشی ندارد

معاون فنی اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی گفت: وضعیت دریاچه ارومیه بحرانی است، اما سطح تراز آن از سال گذشته بیشتر شده است.

به گزارش همنوا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت جباری معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی در رابطه با آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار کرد: دریاچه ارومیه مانند گذشته در شرایط بحرانی است، اما سطح تراز دریاچه نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

وی ادامه داد: برای احیای دریاچه ما به آب بیشتری نیاز داریم و فاصله زیادی با تراز اکولوژیک است تا دریاچه به شرایط نرمال خود برسد.

جباری با بیان اینکه تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه حدود ۳ متر کمتر از سال گذشته است، گفت: این نشان دهنده عدم تغییر شرایط دریاچه نسبت به سال گذشته است.

وی افزود:هم اکنون دریاچه در وضعیت خوبی قرار ندارد و این وضعیت مانند سال گذشته است و با این روند شاید دریاچه به شرایط بحرانی سال گذشته برگردد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی تصریح کرد: آبگیری دریاچه ارومیه بیشتر از طریق رودخانه‌ها و بارش باران صورت می‌گیرد که خوشبختانه با رهاسازی آب از سدها توانستیم دریاچه را آبگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *