شنبه ۳۰ام تیر ۱۳۹۷ , Saturday 21st July 2018

تیر ۱ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 169935

تکمیل پروژه میدان آذربایجان با پیش بینی ۷۰ میلیارد تومان اعتبار

به گزارش همنوا به نقل از شهریار، فریدون بابایی اقدم در جریان بازدید از روند اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح میدان آذربایجان با اشاره به اینکه تصویب، اجرا و پیش بینی اعتبار این پروژه در دوره چهارم شورای اسلامی شهر تبریز اتفاق افتاده است، گفت: با نظارت شورا در قالب دو قرارداد جداگانه احداث داخل میدان و زیرگذرهای اصلی به دو شرکت پیمانکاری واگذار شد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه میدان آذربایجان در کانون اصلی پروژه عظیم ساماندهی و اصلاح ترافیکی ورودی شمال غربی شهر تبریز قرار گرفته است، اظهار داشت: در سال جاری با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان و با احداث پل ترافیکی امتداد اتوبان آذربایجان به جاده آناخاتون و جاده مرند متصل می شود.

بابایی متذکر شد: تکمیل مسیر دسترسی امتداد جاده مرند به بلوار آذربایجان یکی از مطالبات اصلی شهروندان برای کاهش بار ترافیکی و کاهش خطرات ناشی از آن بود که با بهره برداری از فاز دوم پروژه میدان آذربایجان تا ۱۰ روز آینده این امر محقق شود.

 گفتنی است: احداث این تقاطع عظیم به عنوان بزرگترین پروژه ترافیکی شمال غرب کشور با هدف روان سازی تردد، تسهیل در عبور و مرور و چشم انداز آن، بسترهای میزبانی تبریز ۲۰۱۸ را به عنوان ورودی اصلی شهر از سمت غرب تقویت می کند.

میدان آذربایجان با ۱۳/۵ هکتار مساحت به عنوان یکی از بزرگ ترین میدان های کشور محسوب می شود که در هر ساعت ۱۲ هزار خودرو وارد محدوده میدان می شود. وی ادامه داد: در این پروژه، ۴ تقاطع غیر هم سطح در نظر گرفته شده است که ۳ مسیر شریانی اتوبان پاسداران، بلوار آذربایجان و بلوار شهید بابایی را به میدان پیوند می دهد هم چنین مسیردیگری نیز در داخل میدان تعبیه شده تا دو سوی میدان را به هم متصل کند.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار