شنبه ۳۰ام تیر ۱۳۹۷ , Saturday 21st July 2018

خرداد ۳۱ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 169908

آتش سوزی۳ دستگاه خودرو در پارکینگ ساختمانی در تبریز

به گزارش همنوا به نقل از روابط عمومی آتش نشانی تبریز، ساعت  ۴:۴۱ دقیقه صبح امروز با گزارش مداوم شهروندان به سامانه ۱۲۵ و اعلام مشاهده دود و آتش از داخل پارکینگ ساختمانی واقع در خیابان ابوذر- پشت ساختمان سنگی، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گروهی از آتش نشانان ایستگاه شماره ۴ را به فرماندهی بدرقه جهت اطفاء حریق عازم محل حادثه کرد.

آتش پاد داوود طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در این باره بیان داشت؛ پس از اطلاع رسانی این حادثه، آتش نشانان در محل حادثه حاضر و شاهد متصاعد شدن دود غلیظ و زبانه کشیدن شعله های آتش از پارکینگ ساختمان شدند که در اثر این حادثه، از ساکنین طبقات بالا نیز در اثر شدت حریق و غلظت دود حاصل، گرفتار و از پنجره های ساختمان از آتش نشانان درخواست امداد رسانی می کردند.

وی تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله با ایجاد هماهنگی عملیاتی امدادی، گروهی عملیات مهار و پیشگیری از حریق را در پیش گرفته و گروه دیگر آتش نشانان نیز با استفاده از دستگاه های تنفسی و با مراجعه به طبقات بالا، عملیات تخلیه دود و جستجوی محبوسین را آغاز و در کمترین زمان ساکنین گرفتار از میان دود، رها سازی کردند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، افزود: این حادثه در اثر اتصال در سیم کشی برق یکی از سه خودرو پارک شده در داخل پارکینگ رخ داده بود که در نهایت منجر به گسترش و سرایت حریق به خودروهای دیگر شده بود.

وی خاطر نشان ساخت؛ در اثر وقوع این حادثه چهار نفر از ساکنین طبقات دچار دودزدگی شده بودند که سریعا پس از رها سازی جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفته و ۱۱ از ساکنین نیز از توسط آتش نشانان از میان دود و آتش نجات یافتند.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار