پنج شنبه ۲۸ام تیر ۱۳۹۷ , Thursday 19th July 2018

خرداد ۳۱ام, ۱۳۹۷

کد خبر : 169902

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان: کشاورزی میانه ۵۵۰۰ میلیارد ریال درآمدزایی دارد

به گزارش همنوا ،جلال رحیم زاده در نشستی با خبرنگاران با اشاره به مصرف کم آب و اشتغالزایی پایدار با ایجاد و توسعه کشت گلخانه ای گفت: توسعه فضاهای گلخانه ای از مهم ترین اهداف دولت و وزارت جهاد کشاورزی است.

وی اظهار داشت: از سرمایه گذاران و کشاورزانی که دارای زمین و آب هستند، انتظار می رود اراضی خود را جهت بهره وری بیشتر به گلخانه تبدیل کنند و در این راستا مجوز و تسهیلات لازم از سوی جهاد کشاورزی در اسرع وقت ارائه می شود.

وی با اشاره به عملکرد شهرستان در تولیدات کشاورزی و دامی گفت: این شهرستان در تولید گوشت قرمز با ۵۴۸ تن رتبه دوم، شیر خام با بیش از ۴۳ هزار تن رتبه چهارم، گوشت مرغ با ۱۲هزار تن رتبه اول، عسل بومی مدرن با ۲۷۴ تن و بیش از ۵۵ هزار کلنی رتبه یازدهم و در تولید تخم مرغ با ۲۱۰ تن رتبه سیزدهم استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است.

رحیم زاده به وجود ۸۰ واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه بهره برداری با یک میلیون و ۷۶۰ قطعه در میانه نیز اشاره کرد و افزود: در تولید تخم مرغ برای سه واحد در شهرستان مجوز صادر شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه از قانون رفع تداخل امور اراضی ما بین کشاورزان و منابع طبیعی خبر داد و با اشاره به وجود ۴۷۰ پلاک در شهرستان گفت: ۵۲ مورد پلاک دارای اختلاف برابر مصوبات در سطح ۱۵ هزار هکتار مشخص و ۸ پلاک در یکهزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی تعیین تکلیف شده اند.

رحیم زاده با بیان اینکه ۲۵ پلاک دیگر در دست نقشه برداری و اقدام است، افزود: ۱۲ پلاک نیز امسال به اتمام می رسد.
وی به صدور مجوز برای ۹۰۰ طرح کشاورزی، صنعتی، خدماتی و گردشگری از سوی جهاد کشاورزی اشاره کرد و از اختصاص گشت ویژه برای پوشش ۷۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان خبر داد و گفت: تا به حال ۸۰ مورد تبدیل اراضی به غیر کاربری شناسایی و اقدامات لازم در ارتباط با آنها انجام شده است.

وی در زمینه صدور سندهای کشاورزی، عمده مشکل موجود را قطعات خرد دانست و گفت: این امر باعث هزینه بر بودن تولیدات کشاورزی می شود و در این خصوص تنها هدف ما حفظ اراضی یکپارچه و ممنوعیت خرد نمودن اراضی در صدور سند است.

مدیر جهاد کشاورزی میانه با اشاره به سند دار شدن بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی و رتبه برتر استانی شهرستان در این راستا، از همکاری اداره ثبت اسناد و امور اراضی جهاد کشاورزی قدردانی کرد.

رحیم زاده، اجرای نظام نوین ترویج در ۴۰۰ روستا جهت برگزاری کلاس های آموزشی، رفع مشکلات کشاورزان و ایجاد صندوق خرد روستایی زنان جهت حمایت از ایجاد مشاغل خانگی و اشتغال پایدار را از دیگر عملکردهای این سازمان اعلام کرد.

وی از اختصاص ۸۵ درصد یارانه برای طرح های کلی آبیاری تحت فشار و ۱۰ درصد به طرح های انفرادی و بخش خصوصی خبر داد و گفت: ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای پیمانکاران جهت اجرای آبیاری تحت فشار داخل مزارع تزریق شده است.

رحیم زاده با بیان اینکه اجرای شبکه داخل مزارع در پایاب سد آیدوغموش از سال ۹۴ شروع و ۲هزار و ۶۶۰ هکتار تا به حال اجرا شده است، افزود: با مشارکت بانک زمین، آب منطقه ای و جهاد کشاورزی یکهزار و ۴۰۰ هکتار دیگر در دست اقدام است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه با بیان اینکه همه ساله شاهد احیای ۳ رشته قنات در منطقه محروم کاغذکنان هستیم، گفت: هدف از این کار رساندن آب مستقیم به روستاهای محروم است.
شهرستان میانه با جمعیت ۱۹۰ هزار نفر ، دارای چهار بخش، پنج شهر، ۱۷ دهستان و بالغ بر ۳۳۰ پارچه روستا است که در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی تبریز واقع است.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار